INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GRECIA

FOTO Olympiakos - Panathinaikos, întrerupt definitiv » Haosul a fost declanșat imediat după golul de 1-1

Articol de - Publicat duminica, 22 octombrie 2023 23:15 / Actualizat duminica, 22 octombrie 2023 23:15

Derby-ul Greciei, Olympiakos - Panathinaikos, a fost întrerupt în minutul 50, imediat după golul egalizator al gazdelor. Juankar, una dintre rezervele „verzilor”, a fost lovit de o petardă. Arbitrul a trimis echipele la vestiare. O decizie finală este așteptată din moment în moment.

UPDATE 23:10 / Meciul a fost întrerupt definitiv

Partida a fost întreruptă definitiv, suporterii au părăsit stadionul. Cazul se mută acum pe masa comisiilor Federației din Grecia.

UPDATE 22:20 / Panathinaikos continuă acuzațiile la adresa rivalei

Panathinaikos continuă acuzațiile împotriva medicalului. Oaspeții au postat pe Twitter o imagine cu doctorul alături de Evangelos Marinakis, patronul lui Olympiakos.

Marinakis, dreapta, alături de doctorul incriminat de Pao
+2 FOTO

UPDATE 22:00 / Panathinaikos refuză să revină pe teren

Jucătorii lui Olympiakos sunt pe teren, la încălzire, de câteva zeci de minute. Panathinaikos refuză să revină de la vestiare. Oaspeții au primit un ultimatum din partea arbitrului și a oficialilor. Dacă nu se întors, vor pierde meciul la „masa verde”.

Medicul partidei nu a vrut să semneze documentul prin care confirmă accidentarea suferită de Juankar din cauza petardei. Reprezentanții clubului oaspete au transmis că apela la măsuri legale împotriva doctorului.

FOTO. Scandal la derby-ul Greciei, Olympiakos - Panathinaikos

+2 FOTO

Olympiakos, liderul primei ligi din Grecia, a primit astăzi vizita marii rivale Panathinaikos, aflată provizoriu pe poziția a 4-a. Duelul a fost surprinzător de liniștit în prima repriză, dar ultrașii și-au amintit de rivalitate în startul părții secunde.

Ce au făcut stranierii » Gol spectaculos marcat de Ronaldo Deaconu + de ziua lui, Ianis Hagi a fost rezervă neutilizată
LIVEBLOG

Imediat după golul marcat de Mady Camara în minutul 48, cel care aducea egalarea pentru Olympiakos, mai multe materiale pirotehnice au fost aruncate spre suprafața de joc.

O petardă l-a lovit pe Juankar, informează Sportal.gr. Fotbaliștii lui Panathinaikos n-au vrut să continue și au mers la vestiare, lucru confirmat printr-o postare pe contul oficial de Twitter: „O petardă a lovit grupul de jucători aflați la încălzire. Juankar e pe jos, rănit. Echipa noastră se retrage la vestiare”.

Olympiakos - Panathinaikos, întrerupt

Marius Șumudică, euforic după victorie! Liber la petrecere și amenințări pentru Beșiktaș: „E greu să ne bată cineva!”