INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

FOTO Klopp și Salah s-au contrat în timpul meciului » Egipteanul a răspuns nervos!

Liverpool a învins-o pe Brighton în deplasare, scor 2-0, în runda #29 din Premier League. Pe „Amex Stadium” a existat și un moment tensionat între Jurgen Klopp, antrenorul „cormoranilor”, și superstarul Mohamed Salah.

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 martie 2022 21:30 / Actualizat sambata, 12 martie 2022 21:49

Deși a marcat, din penalty, evoluția lui Salah nu a fost pe deplin pe placul tehnicianului german.

Moment brutal în Premier League: l-a făcut KO, dar n-a văzut nici „galben”!
PREMIER LEAGUE

Contră Klopp - Salah în Brighton - Liverpool

Conform Mirror, Klopp a fost surprins în timp ce țipa la Salah după un atac irosit de egiptean: „Pasează!”

În timp ce gesticula nervos, Salah i-a răspuns lui Klopp: „Cui să-i pasez?!”.

Klopp și Salah s-au contrat în timpul meciului » Egipteanul a răspuns nervos!
Klopp și Salah, moment tensionat în Brighton - Liverpool / colaj Mirror

Momentul vine și într-un context delicat: Salah refuză momentan să își prelungească înțelegerea cu Liverpool, scadentă în vara anului 2023.

Brighton - Liverpool 0-2. Victorie importantă pentru „cormorani”

Luis Diaz a deschis scorul în minutul 19, din pasa fabuloasă trimisă de Matip peste apărarea gazdelor. Columbianul a reușit să lovească mingea cu capul până la contactul extrem de dur cu portarul Robert Sanchez (foto).

Salah avea să închidă tabela în repriza secundă (61), dintr-un penalty comis de Bissouma (henț).

Clasamentul în Premier League

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Mauricio Pochettino nu-și revine după eliminarea din Liga Campionilor: „Nu mă simt bine, mi-e greu să dorm noaptea”

Pleacă vedetele de la Chelsea? Cine cere să fie eliberat pe caz de forță majoră!