INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  DANEMARCA

VIDEO Silkeborg și Nordsjaelland, formațiile care bătut-o pe FCSB în Conference League, s-au înfruntat în meci direct » Rezultat neașteptat

Articol de - Publicat luni, 21 august 2023 15:32 / Actualizat luni, 21 august 2023 15:58

Silkeborg a învins-o pe Nordsjaelland, scor 2-0, în runda cu numărul 5 a primei ligi din Danemarca. Cele două formații au un lucru în comun: au bătut-o pe FCSB în Conference League.

Silkeborg și Nordsjaelland sunt două nume de tristă amintire pentru fanii celor de la FCSB. Primii i-au administrat vicecampioanei României un dublu 5-0 în grupele ediției trecute de Conference League, iar cei din urmă au eliminat formația lui Gigi Becali în turul III al actualei ediții, 2-0 la general.

A reziliat contractul cu FCSB: „A plecat” » Gigi Becali negociază vânzarea altor doi fotbaliști!
FCSB

Silkeborg, victorie în duelul cu Nordsjaelland

Cele două s-au înfruntat în etapa cu numărul 5 a primei ligi din Danemarca, iar victoria le-a aparținut gazdelor de la Silkeborg. La fel ca în „dubla” cu FCSB, Nordsjaelland a avut posesia, 60%, dar a desfăcut greu defensiva adversă.

Soren Tengstedt, printr-un penalty transformat în minutul 56, și Alexander Lind, cu o execuție din 6 metri în minutul 67, au semnat reușitele lui Silkeborg.

9 goluriîn 646 de minute, o reușită la fiecare 72 de minute, are Alexander Lind (21 de ani) în prima ligă daneză

Pentru Nordsjaelland a fost primul eșec stagional și a echivalat cu pierderea primei poziții în fața celor de la FC Copenhaga. Silkeborg e pe 7.

Pentru Nordsjaelland urmează „dubla” cu Partizan Belgrad, în play-off-ul Conference League.

VIDEO. Gigi Becali a anunțat o nouă regulă la FCSB: „Cine mai comentează la arbitru, 25.000 de euro amendă!”

Antonio Sefer, gol superb într-un meci care a zdruncinat lucrurile la Beer Sheva » Un român, aproape de banca tehnică

Răzvan Lucescu face istorie la PAOK! Victoria cu Asteras i-a adus un record uluitor

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”