INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  JAPONIA

VIDEO Meci incredibil cu Iniesta și Podolski » Două eliminări, bătaie pe teren și gol în minutul 90+14 marcat de portar!

Articol de - Publicat sambata, 24 noiembrie 2018 15:03

Un meci cum Andrés Iniesta și Lukas Podolski n-au avut în lunga lor carieră, deși au jucat la echipe precum Barcelona sau Bayern Munchen.

Azi, în campionatul nipon, Vissel Kobe conducea cu 3-1 în repriza a doua pe terenul lui Shimizu S-Pulse, dar echipa cuplului Iniesta - Podolski tot nu a reușit să câștige.

Într-un final isteric, doi jucători ai oaspeților au fost eliminați, declanșându-se o bătaie generală, cu Podolski printre eroii negativi.
În minutul 87, Shimizu a redus scorul, iar în al 14-lea minut de prelungire (au fost 19!) portarul Rokutan a adus egalarea. Cu capul, după corner. 3-3!

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”