INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  EGIPT - URUGUAY 0-1

VIDEO+FOTO Mo Salah, devastat după golul prin care Egipt a pierdut la debut cu Uruguay » Reacția egipteanului

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 iunie 2018 18:42

Mo Salah, starul lui Liverpool, n-a jucat niciun minut în meciul de debut la Campionatului Mondial, pierdut de Egipt în fața Uruguayului, scor 0-1.

Fotbalistul accidentat de Sergio Ramos în finala Ligii Campionilor a privit de pe bancă golul pe care echipa sa l-a primit în minutul 89 de la Jose Maria Gimenez. Salah a fost surprins de camerele TV devastat imediat după golul primit de Egipt.

La finalul meciului, Salah a făcut schimb de tricouri cu Edinson Cavani, fotbalistul lui PSG.

Cel mai probabil, "Regele egiptean", care a împlinit chiar astăzi 26 de ani, va reveni pe teren în următoarea partidă de la Campionatul Mondial, cu Rusia.

foto Mai multe imagini cu Salah AICI!

CLASAMENT GRUPA A
1. Rusia 3 puncte
2. Uruguay 3 puncte
3. Egipt 0 puncte
4. Arabia Saudită 0 punte

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”