INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  FCSB - CSKA 1948 SOFIA 3-2

VIDEO Adrian Șut, după FCSB - CSKA 1948 Sofia: „Ei nu au ajuns la poartă în prima repriză”

FCSB a învins-o și la retur pe CSKA 1948 Sofia, scor 3-2, și s-a calificat în turul 3 preliminar din Conference League cu 4-2 la general. Adrian Șut (24 de ani), mijlocașul roș-albaștrilor, a analizat partida de pe arena „Arcul de Triumf”. +19   FOTO

Articol de - Publicat joi, 03 august 2023 23:58 / Actualizat vineri, 04 august 2023 00:27

Fotbalistul vicecampioanei României a spus că prima repriză a fost una dominată categoric de FCSB. Bulgarii nu au avut vreun șut tras la poarta lui Ștefan Târnovanu în prima parte a jocului. CSKA 1948 Sofia a egalat după o eroare chiar a lui Adrian Șut, în minutul 49.

Istoric! Liviu Ciobotariu, de nota 10 în Sepsi - CSKA: „O seară minunată. Am discutat deja cu cei din club”
Sepsi - CSKA Sofia 4-0

VIDEO. Concluziile lui Adrian Șut, după FCSB - CSKA 1948 Sofia: „Ei nu au ajuns la poartă în prima repriză”

„A fost o partidă dificilă. Nu am câștigat această dublă din tur, știam că trebuie să învingem și la retur. Nu știu dacă a fost fault asupra mea la primul lor gol. Încă nu ne gândim la meciul din Europa (n.r. - turul cu Nordsjaelland), avem meci cu CFR Cluj în campionat până atunci.

Am făcut o primă repriză bună. Ei nu au ajuns la poartă. Au fost periculoși din fază fixă numai la faza golului, nu cred că au avut altă oportunitate. Nu ne-am temut că vom pierde calificarea, știam că vom marca. Avem jucători de calitate în față.

Ne bucurăm că vom juca în Ghencea, la noi acasă. Sper să fie de bun augur și să câștigăm acel meci”, a declarat Adrian Șut, la finalul meciului.

Întrebat despre o posibilă plecare în Turcia, acolo unde ar fi dorit de Trabzonspor, mijlocașul roș-albaștrilor a precizat: „Nu știu nimic de un transfer. Mă concentrez la ce fac la Steaua, sunt aici acum. Orice jucător se gândește însă să facă pasul afară, asta este clar”.

VIDEO. FCSB - CSKA 1948 Sofia. Edi Iordănescu, prezent la partidă, s-a conversat cu Valeriu Argăseală

Prima reacție a lui Gigi Becali după calificarea la limită: „Ce? Se prelungea meciul și băteam îi băteam în prelungiri”

„Nu se poate așa în Europa!” » Salvatorul Djokovic avertizează: „Să fie o lecție pentru noi! Intrăm adormiți!”

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”