INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  BALLKANI - CFR CLUJ 1-1

Mario Camora i-a comparat pe kosovarii de la Ballkani cu o rivală din Liga 1: „Au jucat frumos, în stilul lor”

CFR Cluj a remizat cu Ballkani, scor 1-1, în prima rundă a grupei G din Conference League. Mario Camora (35 de ani), căpitanul „feroviarilor”, i-a comparat pe kosovari cu Farul.

Articol de GSP - Publicat joi, 08 septembrie 2022 22:43 / Actualizat joi, 08 septembrie 2022 22:50

CFR Cluj a remizat cu Ballkani, scor 1-1, în prima rundă a grupei G din Conference League. Mario Camora (35 de ani), căpitanul „feroviarilor”, a comparat jocul kosovarilor cu cel al Farului.

CFR Cluj a obținut un punct norocos în Kosovo, datorită reușitei semnate de Yuri în primul minut al prelungirilor. Mario Camora a lăudat jocul prestat de Ballkani.

Silence pentru Regină » Imagini emoționante cu momentul de reculegere de pe London Stadium: mii de oameni în lacrimi
WEST HAM - FCSB

Mario Camora, după Ballkani - CFR Cluj

„După ce s-a întâmplat pe teren, eu zic că e un rezultat bun pentru noi. Au avut o posesie foarte bună. Eram pregătiți pentru acest aspect. În prima repriză nu au avut nicio ocazie de gol, noi am avut 3, la Roger, Yuri, la Cipri Deac.

S-a văzut că e o echipă cu entuziasm, știam că vor da totul. S-a văzut și experiența noastră, din minutul 70 am mers peste ei. Sivasspor și Slavia vor avea meciuri grele aici. Au jucat un fotbal frumos, e o echipă în stilul Farului de la noi. A fost și entuziasm, primul lor meci în grupe, fiecare fază era aplaudată de spectatori.

Sperăm să fie la fel și la următoarele noastre meciuri, e foarte important pentru noi să ne ajute. Suntem într-o poziție unde nu vrem să rămânem în campionatul intern”, a spus Mario Camora pe canalul de YouTube al lui CFR Cluj.

Nu ne bucurăm pentru un rezultat de egalitate, dar ținând cont de ce s-a întâmplat pe teren suntem mulțumiți. O să fie un parcurs greu, nu există nicio echipă slabă în grupele cupelor europene. O să fie greu pentru toți

• Runda 6: 3 noiembrie, 19:45: CFR Cluj – Ballkani

De ce nu se va uita Alexandru Ioniță II la meciul West Ham - FCSB » Ce mesaj are pentru formația lui Dică

CORESPONDENȚĂ DIN LONDRA Un român e manager la un club din Liga a 6-a engleză și e convins: „Vin cel puțin 5.000 de români la West Ham - FCSB!”

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”