INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  DUNAJSKA STREDA - FCSB 0-1

NOTE GSP MeriTAMM » Cine a impresionat în victoria reușită de FCSB în Slovacia + Cum s-au descurcat nou-veniții Miculescu și Rusu

Uriașul estonian Joonas Tamm a lovit decisiv în minutul 69, după ce slovacii rămăseseră în inferioritate numerică / FOTO: Cristi Preda (GSP) +27   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 04 august 2022 07:05 / Actualizat joi, 04 august 2022 09:25

Dunajska Streda - FCSB 0-1. Trupa lui Nicolae Dică a stors maximum dintr-un meci lipsit de spectaculozitate. Uriașul estonian Joonas Tamm a lovit decisiv în minutul 69, după ce slovacii rămăseseră în inferioritate numerică.

Pentru al doilea meci la rând, FCSB a fost salvată de fundașul Joonas Taam, stoperul care a înscris un nou gol spectaculos pentru roș-albaștri. În minutul 69, estonianul a marcat cu un voleu din careul mic după o lovitură liberă executată de Radunovic. Tamm a trimis puternic, fără nicio speranță pentru portarul slovac, și a semnat unicul gol al victoriei vicecampioanei.

Tot el a fost desemnat și cel mai bun jucător din tabăra lui Dică, primind nota 8 în caseta tehnică din Gazeta de azi.

Alți remarcați ai victoriei din Slovacia: Ovidiu Popescu, Radunovic, Octavian Popescu și Ianis Stoica, toți notați cu 7 de jurnaliștii GSP.

Tamm, MVP la ultimele două meciuri jucate de FCSB » Cum îl ironiza Gigi Becali la debut: „Cine a jucat? Habar n-am cine e!”
Dunajska Streda - FCSB

Miculescu și Rusu au debutat la FCSB fără „artificii”

Titularizați în premieră la doar câteva zile după ce au semnat cu FCSB, Bogdan Rusu și David Miculescu n-au avut prea multe realizări în confruntarea de miercuri seara. Atacantul venit de la Mioveni a prins pe teren 64 de minute, însă a fost invizibil, primind nota 5, în timp ce Miculescu s-a zbătut în zadar, dar fără să aibă realizări notabile. Acesta a fost notat cu 6 în caseta tehnică din Gazetă.

FOTO / Toate notele din Dunajska Streda - FCSB 0-1

Mă aștept la mai mult de la Tavi Popescu, dar echipa mi-a plăcut cum a arătat. Cred că meciul de la București va fi mai ușor decât a fost cel din seara aceasta. Se vede un progres de când a venit Dică și sper să continue creșterea.

- Ilie Dumitrescu, la DigiSport

FOTO / Cele mai tari imagini ale partidei Dunajska Streda - FCSB 0-1

+23 FOTO

VIDEO Bogdan Rusu, declarații la finalul partidei câștigate de FCSB în Slovacia

VIDEO Dică pune presiune pe Gigi Becali » Mesajul transmis din Slovacia

Probleme pentru Florinel Coman » GSP a aflat de ce a fost scos la pauză în Slovacia

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!