INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  FARUL - URARTU

FOTO Gică Hagi, criză de nervi în timpul meciului cu Urartu » Scenele incredibile n-au fost ignorate de arbitru

Gică Hagi (58 de ani) a avut un moment de nervozitate în minutul 29 al disputei dintre Farul și Urartu, din turul secund preliminar al Conference League. Scorul era 1-1 în acel moment. +5   FOTO

Articol de - Publicat joi, 27 iulie 2023 21:15 / Actualizat joi, 27 iulie 2023 21:19

Gică Hagi și-a băgat fotbaliștii în ședință în săptămâna premergătoare meciului cu Urartu. „Regele” a fost nemulțumit de atitudinea din startul sezonului, iar golul încasat de la campioana Armeniei a amplificat starea de nervozitate.

FOTO. Gică Hagi, un car de nervi în Farul - Urartu

+1 FOTO

În minutul 29, nemulțumit de modul în care căpitanul Ionuț Larie a intervenit la centrul terenului, Gică Hagi a lovit nervos mingea într-un panou publicitar. Toți cei din jur au încremenit, inclusiv copiii de mingi.

„Centralul” slovac Martin Dohal i-a arătat cartonașul galben „Regelui”. Hagi a acceptat, i-a făcut un semn aprobator oficialului, apoi a continuat reproșurile la adresa lui Larie.

Managerul tehnic al Farului a mai avut un moment de uluială în minutul 38, când Aioani a judecat greșit o lovitură liberă adversă și a primit gol de la peste 30 de metri. Hagi a rămas înmărmurit pe margine.

Oficialii lui Sepsi, uluiți de ce au găsit la Sofia, înainte de meciul cu CSKA: „Nu mi se pare normal să jucăm în Europa pe stadioanele astea”
CSKA SOFIA - SEPSI
Au infirmeria plină, dar curg și ofertele pentru jucători » 10 informații înainte de CSKA - Sepsi, oferite de echipa GSP deplasată la Sofia

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă