INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  BEITAR IERUSALIM - PAOK 1-4

Răzvan Lucescu, suprem la Ierusalim » PAOK a marcat de 4 ori în Israel și merge mai departe în Conference League

Răzvan Lucescu, în Beitar - PAOK / Sursă foto: Facebook@ PAOK

Articol de - Publicat joi, 03 august 2023 23:22 / Actualizat vineri, 04 august 2023 00:00

Răzvan Lucescu merge și el în turul III din Conference League, la fel ca Adrian Mutu cu Neftchi Baku. Grecii s-au impus clar în returul cu Beitar Ierusalim, scor 4-1, și se pregătesc acum pentru un duel incendiar, cel puțin la nivelul galeriilor, contra croaților de la Hajduk Split.

PAOK Salonic s-a deplasat în Israel cu socotelile neîncheiate după meciul tur, în care Beitar rezistase eroic pe „Toumba”, „smulgând” un 0-0 care i-a îngreunat săptămâna lui Luce jr. Returul a fost, însă, la discreția lui PAOK, care a beneficiat de un autogol și a deschis scorul încă din minutul 12.

Frustrare în „infern” » Speranțele lui CFR Cluj s-au năruit în prelungiri cu Adana Demirspor, deși românii aveau om în plus
ADANA DEMIRSPOR - CFR CLUJ 2-1

PAOK a marcat de 4 ori în Israel și merge mai departe în Conference League

Israelienii au irosit un penalty în minutul 42, iar PAOK a simțit pericolul și și-a majorat imediat avantajul. Beitar a început să spere odată cu golul din al șaptea minut al prelungirilor, dar grecii n-au mai clipit în a doua repriză. Au mai beneficiat de un autogol, al doilea al partidei, și au închis tabela în minutul 90+6.

Ce urmează pentru PAOK? O „dublă” complicată cu Hajduk Split, care, măcar la nivelul galeriilor, se anunță a fi incendiară.

S-a calificat și Mutu » Cu doi jucători din Superligă pe teren, Neftchi Baku intră în turul III din Conference League. Urmează un duel-șoc

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”