INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  BARCELONA - FRANKFURT 2-3

FOTO Barcelona - Frankfurt. Ultrașii catalani au părăsit la pauză peluza de pe Camp Nou, în semn de protest

Fanii din peluza Barcelonei și-au părăsit locurile la pauza meciului cu Eintracht, returul sferturilor de finală din Europa League, la scorul de 0-0. +8   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 14 aprilie 2022 23:31 / Actualizat vineri, 15 aprilie 2022 00:15

Fanii din peluza Barcelonei și-au părăsit locurile de pe Camp Nou la pauza meciului cu Eintracht Frankfurt, returul sferturilor de finală din Europa League, la scorul 0-2 pentru oaspeți. S-a terminat 3-2 pentru nemți, iar Barcelona părăsește competiția.

Cei 5.000 de ultrași veniți din Germania au dominat atmosfera pe Camp Nou încă din primul minut. Nemulțumiți de modul în care fanii din tribune își sprijină favoriții, ultrașii din facțiunea dură a suporterilor catalani și-au părăsit locurile din peluză după primele 45 de minute.

Eintracht Frankfurt șochează pe Camp Nou! Barcelona s-a trezit prea târziu și e OUT din Europa League » Iată semifinalele
Sferturi/retur

Protestul lor a putut fi ușor observat, respecitivii suporteri fiind plasați chiar în sectorul din spatele porții lui Eintracht. Ei au revenit în sector după aproape un sfert de oră, dar elanul le-a fost tăiat de prestația fără cusur a oaspeților. Până la final, tot cântecele nemților au răsunat pe Camp Nou.

Se anunță petrecere pe străzile din Barcelona

Fanii lui Eintracht pregătesc un adevărat festival pe străzile din Barcelona. În afara celor 5.000 de suporteri prezenți în tribunele arenei Camp Nou, peste 25.000 de nemți au urmărit partida de la terase, pe străzi sau chiar în afara stadionului.

Real Madrid, aproape de un transfer important » Mijlocașul pentru care Florentino Perez oferă 65 de milioane de euro

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga