INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FOTBAL FEMININ

VIDEO Scandal de arbitraj după Real Madrid - Chelsea: „Priviți imaginile, ne-au furat! Este rușinos ce s-a întâmplat”

Articol de - Publicat joi, 16 noiembrie 2023 13:25 / Actualizat joi, 16 noiembrie 2023 14:03

Echipele de feminin ale lui Real Madrid și Chelsea au remizat, scor 2-2, în prima etapă a grupelor Champions League. La finalul partidei,antrenoarea formației engleze, Emma Hayes (47 de ani), a criticat dur maniera de arbitraj a brigadei daneze condusă de Frida Nielsen (33 de ani).

Partida a avut parte de două faze controversate în favoarea formației spaniole, care a obținut un punct important în grupa D din Champions League, de unde mai fac parte Hacken și Paris FC. Meciurile din grupele Champions League de la fotbal feminin nu beneficiază de VAR.

Incredibil! Puștiul care marca pentru Craiova în Europa League s-a lăsat de fotbal la 21 de ani și și-a deschis o spălătorie de lux » Era considerat „giuvaierul generației sale”
CSU CRAIOVA

Emma Hayes: „Ne-au furat! Este rușinos ce s-a întâmplat”

Potrivit DailyMail, Emma Hayes a răbufnit la adresa arbitrelor, care au luat două decizii favorabile adversarelor: „Am văzut de pe bancă fazele mai bine decât arbitrul în teren. Nu-mi aduc aminte când s-a întâmplat ultima dată într-un meci să se ia două decizii grave împotriva noastră. Nu pot să înțeleg aceste decizii, este rușinos ce s-a întâmplat. Ne-au furat!”

În minutul 78 Real Madrid a primit un penalty după un contact în afara careului. Olga Carmona (23 de ani) a transformat lovitura de pedeapsă și a restabilit egalitatea, la doar 5 minute după ce Chelsea trecea în avantaj prin golul marcat de Samantha Kerr (30 de ani).

Sursă foto: Daily Mail

Chelsea a avut un gol anulat în ultimul minut al prelungirilor

Niamh Charles (24 de ani) a reușit să înscrie în minutul 5 al prelungirilor, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid, deși jucătoarea engleză se afla în poziție corectă de joc.

Sursă foto: DailyMail

Mai mulți fani ai lui Chelsea au criticat maniera de arbitraj a brigadei daneze:

• „Decizii șocante! Chelsea a fost furată de două ori în acest meci”
  • „În ce lume e penalty la acea fază?”
  • „Patetic. Astea sunt cele mai șocante decizii în toată istoria arbitrajului”
  • „Ală a fost penalty? Meciul a fost doar o glumă proastă”

Vezi și alte știri:

În ce urnă ar intra acum România la tragerea la sorți pentru Euro 2024! » Care ar fi grupa DE FOC și grupa UȘOARĂ
TRAGERE LA SORȚI GRUPE
Mihai Pintilii dezvăluie cum se face echipa la FCSB înainte de meci: „El e omul de legătură”
PRIETENII LUI OVIDIU

Dinamo e condamnată la retrogradare! Nici victoria cu UTA nu îi asigură barajul » Toate CALCULELE: de ce rezultate indirecte au nevoie „câinii”

În 1987 termina în fața lui Hagi în cursa pentru Balonul de Aur, acum e agent imobiliar » Și-a schimbat și look-ul: „Samuraiul a plecat în vacanță!”