INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MANCHESTER CITY - INTER 1-0

Cele mai tari meme-uri după Manchester City - Inter » Lukaku și De Bruyne, ținta ironiilor

Articol de - Publicat duminica, 11 iunie 2023 07:59 / Actualizat duminica, 11 iunie 2023 09:59

Manchester City este noua campioană a Europei, după 1-0 în finala UEFA Champions League cu Inter.

După fluierul final al partidei de la Istanbul, fanii s-au amuzat copios și au postat o serie de glume pe Twttier. Cei mai ironizați au fost belgienii Kevin De Bruyne și Romelul Lukaku.

Mijlocașul lui Manchester City a fost ținta glumelor după ce a ieșit din nou accidentat într-o finală, la fel ca în 2021, cu Chelsea. În timp ce pe seama atacantului de la Inter s-a glumit după ce a irosit mai multe șanse de a marca și a blocat lovitura de cap trimisă periculos de Dimarco.

Simone Inzaghi, ironizat și el

Nici antrenorul lui Inter nu a scăpat de glume. Pe Twitter, lumea și-a amintit că Simone Inzaghi a sărbătorit momentul în care fratele său, Filippo, a câștigat Liga, în 2007.

„A sărbătorit mai multe trofee cu AC Milan, decât cu Inter”, s-au amuzat fanii.

„Simone Inzaghi a sărbătorit mai multe trofee cu AC Milan, decât cu Inter”
+13 FOTO

Manchester City a câștigat UEFA Champions League

După o primă repriză cu o singură ocazie, șutul lui Haaland, din colț, trimis direct în Onana, Manchester City a dat lovitura în minutul 68. Bernando Silva a centrat în spate, din colțul careului, mingea a ajuns la Rodri, iar mijlocașul spaniol a plasat-o excelent, pe lângă adversari și portarul milanezilor.

Pe final, Inter a avut două ocazii mari. În minutul 71, Dimarco a trimis cu capul în bară. Ulterior, mingea a ajuns tot la el, dar l-a nimerit pe Lukaku, în spate. După ce Foden a ratat singur cu Onana, Inter a avut ocazia meciului, prin Lukaku. Atacantul belgian a reluat cu capul, din 3 metri, dar  Ederson a respins cu genunchiul, iar Ruben Dias a trimis mingea în corner.

Lukaku când va ajunge în Italia
+13 FOTO

„Nu-mi pasă!” » Titularul lui Guardiola nu a ținut cont de nimic la interviu: „Am mers la el. E un geniu!”

Mihai Stoica ridică în slăvi un câștigător al Ligii Campionilor: „E atipic, de o modestie ieșită din comun” + „Haaland n-ar marca atât în Italia!”

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”