INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ISRAEL

Adrian Păun a înscris primul lui gol pentru Hapoel Beer Sheva chiar în derby-ul cu Maccabi Tel Aviv

Articol de - Publicat marti, 01 noiembrie 2022 00:42 / Actualizat marti, 01 noiembrie 2022 07:32

Adrian Păun (27 de ani) a marcat pentru Hapoel Beer Sheva în derby-ul câștigat pe teren propriu împotriva lui Maccabi Tel Aviv, scor 2-0.

Adrian Păun a fost cedat de CFR Cluj sub formă de împrumut în Israel, la Hapoel Beer Sheva. Extrema în vârstă de 27 de ani a bifat luni prima reușită în tricoul noii formații, la cea de-a 5-a apariție.

Conflict în vestiarul celor de la FCSB » Gigi Becali: „Am înțeles că s-a certat cu Dică! Foarte bine i-a făcut”
U Cluj - FCSB 2-1

Păun, gol în derby-ul din Israel

Păun a marcat în derby-ul rundei cu numărul 10 din prima ligă israeliană, împotriva lui Maccabi Tel Aviv. În minutul 27, a primit o pasă de la Suleymanov și a șutat tare, cu „sete”, din 6 metri. Fotbalistul român a sărbătorit reușita cu cei 15.000 de suporteri prezenți la meci.

Beer Sheva a mai punctat o dată în minutul 59, prin Rotem Hatuel, profitând și de faptul că adversara a jucat cu un om în minus întreaga repriză secundă. Păun a fost înlocuit în minutul 84, în uralele întregului stadion. El nu are drept să evolueze pentru Hapoel Beer Sheva în Conference League.

Cu victoria de astăzi, formația lui Păun a ajuns la 20 de puncte și s-a apropiat la 4 lungimi de liderul Maccabi Haifa. Maccabi Tel Aviv este între ele, cu 22 de puncte.

Naționala Țării Galilor vrea să își schimbe denumirea după Campionatul Mondial: „Pe plan intern deja o folosim”

Disputat de PSG, Real Madrid și Barcelona, senzația de doar 16 ani din Brazilia a luat marea decizie