INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EAU

VIDEO Cicâldău-show în Emirate! Assist și gol superb din lovitură liberă

Alexandru Cicâldău (25 de ani) a înscris din lovitură liberă cu Al Bataeh

Articol de - Publicat sambata, 28 ianuarie 2023 17:25 / Actualizat sambata, 28 ianuarie 2023 17:25

Alexandru Cicâldău (25 de ani) a înscris din lovitură liberă și a oferit un assist în meciul dintre Al Bataeh și Ittihad Kalba, scor final 2-2, din campionatul Emiratelor Arabe Unite.

Împrumutat de Ittihad Kalba de la Galatasaray până în vară, Cicâldău și-a demonstrat clasa astăzi, în deplasarea de la Al Bataeh, unde:

• L-a servit decisiv pe italianul Daniel Bessa în minutul 33, cu o centrare în „gura” porții;
  • A înscris dintr-o lovitură liberă de la puțin peste 20 de metri de poartă, mingea a depășit linia porții după ce a lovit transversala ('55).

Alexandru Cicâldău, cu gol și assist în Al Bataeh - Ittihad Kalba

Recitalul românului nu a fost suficient pentru ca oaspeții să-și adjudece toate punctele puse în joc.

Gazdele au redus din diferență în minutul 84 prin Novais, din penalty, și au egalat în 90+2, tot de la punctul cu var, gol Lourency. Cu un minut anterior, Ittihad Kalba rămăsese în 10 oameni.

Cu punctul obținut astăzi, Ittihad Kalba rămâne pe 8 în Emirate, cu 21 de puncte, două sub Ajman, 3 peste Bani Yas.

Cicâldău a înscris 3 goluri și a pasat decisiv de 4 ori în 17 meciuri la echipa din EAU. În vară îi va expira împrumutul de la Galatasaray.

Mai multe știri despre stranieri:

Un campion în Franța îl avertizează pe Alexi Pitu: „Nu îi va fi ușor, n-are forță. E mult mai complicat în Ligue 2 decât în Ligue 1”

Rangers - St Johnstone » La 372 de zile de la accidentare, Ianis Hagi e pe bancă

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”