Brighton - Huddersfield 1-0 // VIDEO+FOTO Gol de 3 puncte pentru Florin Andone!

Florin Andone în momentul golului marcat azi // Foto: Reuters +3   FOTO
Florin Andone în momentul golului marcat azi // Foto: Reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 martie 2019 18:56

Florin Andone (25 de ani) a marcat unicul gol al lui Brighton în partida de pe teren propriu cu codașa Huddersfield, scor 1-0, într-un meci din etapa a 29-a din Premier League.

Atacantul român a înscris cu capul din șase metri după o centrare venită de pe stânga de la Knockaert în minutul 78.

Golul lui Andone e cu atât mai important cu cât ultima victorie a echipei sale în campionat data de la începutul lunii ianuarie.

Vezi VIDEO cu golul lui Andone!

• Brighton s-a distanțat la 5 puncte de locurile retrogradabile. Echipa lui Andone ocupă poziția a 15-a, cu 30 de puncte, în timp ce Huddersfield e pe ultimul loc, cu doar 14 puncte.

5 goluri a marcat Florin Andone în 20 de meciuri pentru Brighton, 3 dintre reușite au fost în Premier League

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”