INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  QATAR

VIDEO Denis Alibec, gol în duelul cu Verratti și Rafinha » Acțiune solitară, finalizată cu „sânge rece”

Denis Alibec (32 de ani) a marcat un gol pentru Muaither SC, în remiza 2-2 cu Al Arabi, din runda cu numărul 11 a primei ligi din Qatar.

Articol de - Publicat vineri, 08 decembrie 2023 19:56 / Actualizat vineri, 08 decembrie 2023 19:58

Denis Alibec a marcat al treilea gol în prima ligă a Qatarului, dar reușita nu a fost suficientă nici de această dată pentru Muaither SC.

Rapid a plusat, FCSB îl ia, dar mai scump! Becali dă 700.000 pe unul dintre cei mai buni jucători din Liga 1
TRANSFER

VIDEO. Denis Alibec, gol în prima ligă din Qatar

În prelungirile primei reprize, când formația lui era condusă cu 1-0 de Al Arabi, Alibec a pornit într-o acțiune solitară de presing. A forțat greșeala fundașului central și l-a executat cu mult calm pe portarul Jasem Al Hail.

Muaither a mai punctat o dată, în minutul 89, dar n-a reușit să țină de avantaj, fiind egalată la ultima acțiune a partidei de echipa unde au fost titulari Verratti și Rafinha, foste staruri din Liga Campionilor.

Formația lui Alibec rămâne cu o singură victorie în prima ligă a Qatarului, penultima clasată, cu doar 6 puncte obținute în 11 etape. Runda viitoare, pe 20 decembrie, urmează un alt test complicat, acasă, contra lui Al-Wakra, ocupanta locului 3.

VIDEO. Mama lui Denis Alibec, emoționată după calificarea României la EURO: „Și-a îndeplinit visul”

Dezbatere aprinsă în Anglia, după un comentariu sexist: „Nu pot lua în serios ce spun femeile despre fotbalul masculin”

Oferta care l-ar face pe Carlo Ancelotti să ia o decizie radicală: „Nu am nevoie de avion. Mă duc pe jos!”