INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AL ADALH - AL RAED 0-3

FOTO Șumudică i-a cucerit pe arabi » Gestul viral de la ultimul meci al lui Al Raed

Marius Șumudică (52 de ani), antrenorul celor de la Al Raed, a savurat din plin victoria obținută de formația lui pe terenul celor de la Al Adalh, scor 3-0, într-o partidă din runda cu numărul 20 din Arabia Saudită.

Articol de - Publicat sambata, 11 martie 2023 21:18 / Actualizat sambata, 11 martie 2023 22:35

Țârcovnic pe bancă! Antrenorul l-a cucerit pe Becali: „L-aș ține toată viața la Steaua!” » Și-a chemat duhovnicul în cantonament și are peste 20 de tatuaje religioase
FCSB

Marius Șumudică, fericit după Al Adahl - Al Raed 0-3

Trupa pregătită de fostul tehnician de la Astra Giurgiu și CFR Cluj a deschis scorul în minutul 45+7, prim marocanul Mohammed Fouzair.

În minutul 86, Julio Tavares a transformat fără emoții un penalty și a dus scorul la 2-0. Imediat după marcarea golului, Marius Șumudică s-a pus în genunchi și s-a rugat așa cum o fac persoanele de religie musulmană. Imaginea a devenit virală pe Twitter.

Șumudică i-a cucerit pe arabi » Gestul viral de la ultimul meci al lui Al Raed
Sursă foto: Captură Twitter @Roshn Saudi League

Mansor Al Beshe a stabilit scorul final al partidei în minutul 90+7. Grație victoriei obținute pe terenul celor de la Al Adahl, Al Raed a ajuns la 24 de puncte câștigate după 20 de meciuri disputate.

În partida din această seară au fost titulari și doi români, ambii în tabăra lui Marius Șumudică. Silviu Lung Jr. a fost integralist, iar Alexandru Mitriță a fost înlocuit în minutul 90+ 2 de către Yehya Al Shehri.

Al Raed se află pe locul 9 al clasamentului, la 8 puncte distanță de primul loc retrogradabil, ocupat de Al Khaleej. O va întâlni pe Al Shabab, formație de pe locul 3 al clasamentului, în runda cu numărul 21 din Arabia Saudită.

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”