INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Șumudică și-a revenit după eșecul cu Ronaldo » Cine l-a salvat: hattrick spectaculos în 11 minute

Al-Raed, formația antrenată de Marius Șumudică, a învins-o pe Al Batin, scor 3-1, în runda cu numărul 25 a primei ligi din Arabia Saudită.

Articol de - Publicat marti, 02 mai 2023 20:58 / Actualizat marti, 02 mai 2023 21:00

Al-Raed a trecut rapid peste eșecul suferit în fața lui Cristiano Ronaldo, scor 0-4. Astăzi, Marius Șumudică i-a trimis din primul minut pe portarul Silviu Lung Jr. și pe extrema Alexandru Mitriță, dar altul a fost protagonistul.

Starul campionatului, bătut cu brutalitate după meciul de luni: „Doar datorită lui Dumnezeu a supraviețuit” + urmări groaznice
INCIDENT

Karim El Berkaoui, hattrick în victoria lui Marius Șumudică

Marocanul Karim El Berkaoui a semnat un hattrick între minutele 17 și 28:

• minutul 17: penalty executat pe centrul porții;
  • minutul 24: a plecat de la limita ofsaidului, a scăpat singur cu portarul, a trimis în bară, apoi a urmărit mingea și a înscris cu o lovitură de cap;
  • minutul 28: pe contraatac, a finalizat simplu, cu latul, la colțul scurt.

Oaspeții au bifat reușita de onoare tot înaintea pauzei, prin columbianul Andres Roa. Mitriță a rămas pe teren până în minutul 85. La Al-Raed a fost introdus în minutul 81 și croatul Damjan Djokovic, fostul mijlocaș al lui CFR Cluj.

Al-Raed a întrerupt seria de 4 meciuri consecutive fără victorie. Acumulează 29 de puncte și ocupă poziția a 11-a. Al Batin, adversara de astăzi, este ultima în prima ligă a Arabiei Saudite.

VIDEO. Marius Șumudică îl laudă pe Jefferson, cel mai recent fotbalist transferat de Petrolul: „E cel mai bun mijlocaș din România”

A reușit un poker de senzație în victoria Veneziei (5-0 cu Modena) și apoi s-a dus să-și pună un pahar cu bere!

Tătărușanu pleacă de la Milan și e dorit de o echipă de tradiție din Serie A

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”