INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ISRAEL

Rareș Ilie, victorios în derby-ul contra lui Alexandru Păun » Implicați în lupta la titlu din Israel

Fotbaliștii lui Maccabi sărbătoresc reușita din derby / FOTO: Facebook @MaccabiTLVFC

Articol de - Publicat luni, 20 februarie 2023 22:31 / Actualizat marti, 21 februarie 2023 04:00

Maccabi Tel Aviv, cu Rareș Ilie pe teren din minutul 66, a trecut cu 1-0 de Hapoel Beer Sheva, cu Adrian Păun integralist, în derby-ul rundei cu numărul 23 din prima ligă  israeliană.

Edi Iordănescu a fost cu ochii pe derby-ul de podium din Israel. Cei doi români implicați nu au impresionat.

Mihai Stoica, dezvăluire-șoc după golul decisiv din FCSB - CSU Craiova: „Am vorbit cu Hațegan și mi-a zis! Solicit asta în mod public!”
FCSB - CSU Craiova 1-1

Rareș Ilie, victorios în disputa cu Adrian Păun

Adrian Păun, titular în linia de mijloc a lui Hapoel Beer Sheva, a avut o prestație slabă, anemică, în notă cu cea a echipei.

Fostul rapidist Rareș Ilie a fost introdus în minutul 66. A evoluat inițial în extrema dreaptă, apoi managerul Aitor Karanka l-a mutat în banda stângă.

„L-am băgat în clipa în care am simțit că Ivanovic este foarte obosit. Știam că Rareș e proaspăt. Sunt mulțumit de evoluția lui”, a spus Karanka, antrenorul gazdelor, în conferința de presă.

Golul care a decis derby-ul a fost marcat de fundașul portughez Andre Geraldes, în minutul 17. Un apărător portughez a trimis mingea și în cealaltă poartă, Helder Lopes, în al treilea minut al prelungirilor. Reușita a fost anulată după consultarea VAR, pentru ofsaid.

Rareș Ilie și Adrian Păun luptă pentru titlu în Israel

Maccabi Tel Aviv are cel mai bun atac și cea mai bună apărare din Israel, dar ocupă doar poziția a treia, cu 48 de puncte.

Hapoel Beer Sheva, adversara învinsă astăzi, este pe 2. Are 49 de puncte. Lider rămâne Maccabi Haifa, cu 53 de puncte.

Cel mai curtat tandem, vânat de granzii din Premier League! A influențat 43 de goluri în actuala Serie A

VIDEO Karim Adeyemi, revelația Bundesligii, are mamă româncă. Gol cu călcâiul, assist și accidentare în 4 minute!