SPORTURI  »  GIMNASTICA  »  CUPA MONDIALĂ CHALLENGE

Răzvan Marc şi Roland Modoianu au ratat medaliile la bară fixă, la Cupa Mondială Challenge din Antalya

Articol de - Publicat luni, 01 aprilie 2024 13:18 / Actualizat luni, 01 aprilie 2024 13:18

Răzvan Marc a fost notat cu 13.200, cu care s-a clasat pe locul 6, iar Roland Modoianu, cu 11.200, a fost pe locul 8. În calificări, notele lor au fost 12.700 (locul 6), respectiv 12.400 (7).

Medalia de aur în finală la bară fixă a fost câştigată de Joel Plata (Spania, 14.000).

La paralele, Andrei Muntean a obţinut medalia de bronz (14.150).

Cupa Mondială Challenge de la Antalya este prima etapă din cele cinci ale sezonului. La competiţia din Turcia s-au înscris sportivi din 28 de ţări.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”