SPORTURI  »  TENIS  »  MONTE CARLO

VIDEO Medvedev, gest violent în eșecul cu Rune de la Monte Carlo » Ce le-a cerut arbitrilor de linie + ironia de la final: „Ai jucat necurat”

Rusul Daniil Medvedev (27 de ani, 5 ATP) a fost un car de nervi în timpul meciului pierdut contra danezului Holger Rune (19 ani, 9 ATP), scor 3-6, 4-6, în „sferturile” turneului de la Monte Carlo.

Articol de - Publicat vineri, 14 aprilie 2023 19:35 / Actualizat vineri, 14 aprilie 2023 19:35

• În penultimul act de la Monte Carlo, Rune îl va înfrunta pe Jannick Sinner. În cealaltă semifinală vor fi față în față Andrey Rublev și Taylor Fritz.

Daniil Medvedev urăște zgura și nu ratează nicio ocazie să le reamintească fanilor acest lucru. Atitudinea avută ieri, în duelul cu Alexander Zverev, i-a atras multe antipatii.

Slovenia - România 0-2 » Victorii palpitante pentru Jaqueline Cristian și Ana Bogdan! Suntem aproape de calificarea în premieră la turneul final al Billie Jean King Cup
BILLIE JEAN KING CUP

Daniil Medvedev, scandal și în meciul cu Rune

Astăzi, dominat la toate aspectele de tânărul Rune, mai agresiv, mai precis și mai inspirat cu urcările la fileu, 17 din 21 de tentative câștigate, un procentaj remarcabil, Medvedev și-a vărsat nervii pe mingi.

În finalul primul set, rusul le-a cerut celor doi arbitri de linie să se îndepărteze, apoi a lovit furios spre peretele din spatele terenului.

Medvedev l-a ironizat pe Zverev: „Ai jucat necurat”

Daniil a continuat „recitalul” și după finalul meciului. A recunoscut sportiv superioritatea lui Rune, s-au îmbrățișat peste fileu, apoi rusul a lansat o ironie în direcția lui Alexander Zverev: „Ai jucat necurat, Holger!”.

Ieri, după duelul pierdut contra lui Medvedev, scor 6-3, 5-7, 6-7(7), Zverev s-a plâns: „Este unul dintre cei mai lipsiți de fair-play jucători din lume! Eu iau fair-play-ul foarte în serios. El ia o pauză de vestiar deși nu are voie. Au fost 1.000 de situații în care a simțit că joc mai bine și a încercat de fiecare dată să facă ceva”.

Victoria carierei! Românca de pe locul 217 WTA, revenire fantastică în „thriller-ul” cu Elina Svitolina

VIDEO Novak Djokovic, eliminat devreme la Monte Carlo: „Mă simt îngrozitor!” + scos din sărite, și-a călcat în picioare racheta!

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”