Comentarii (44)
831709840320052
Ba Banu  •  20 Mai 2018, 17:42
Postat de Constantin Andrei pe 20 Mai 2018, 17:33

din pacate vesnica poveste. nu este pregatita sa serveasca bine cu primul serviciu. ar trebui sa faca mult antrenament pentru a servi din prima. acest lucru ar fi trebuit sa-l stie si ea pina acum. in rest meci de toata rusinea. nu este posibil ca nr1 mondial sa pierzi un set la 0

Rușine să-ți fie ție Costică pt. că te iei și critici o persoana fără să o cunoști, din spatele ecranului. Cine ești tu, la urma urmei? Care e valoarea ta?

Ba Banu  •  20 Mai 2018, 17:38
Postat de Mihai Neacsu pe 20 Mai 2018, 17:35

Simona Halep va fi o jucatoare cu adevarat valoroasa peste 2-3 ani. Deocamdata nu este matura, se comporta ca o fetita rasfatata.

Simona răsfățata? Ce mai zici de Pliskova?

362606974238022
Mihai Neacsu  •  20 Mai 2018, 17:35

787289904705560
Constantin Andrei  •  20 Mai 2018, 17:33

259929741160038
Dorin Corso Marinescu  •  20 Mai 2018, 17:11

Cu oboseala să o lase mai moale,păi Sharapova ce să mai zică după 10 ore pe teren in 4 meciuri consecutive iar în semifinală cu Simona și în setul 3 arăta destul de bine. Care serviciu îmbunătățit la Simona când în primul set cu Sharapova nu și-a câștigat nici o dată serviciul ? Simona nu va câștiga niciodată un turneu de grandslam tocmai din cauza serviciului.Mai depinde și de culoarul pe care îl ai dar la un grandslam este destul de greu că din optimi, sferturi, semifinale să nu dai peste jucătoare care servesc foarte bine iar tenisul sa schimbat de mult ,cine nu riscă nu câștigă . Îmi pare foarte rău că a pierdut Simona dar eu in locul ei la antrenamente m-aș axa foarte mult pe serviciu.Daca pici să joci numai cu 2 sau 3 jucătoare cu serviciul puternic adică, pliscova muguruza ,Serena la un grandslam nu are nici o șansă că nu se poate să nu le meargă serviciul la nici una , plus jocul prea defensiv al Simonei.Dar cum se zice este greu la deal cu boii mici.Dar să auzim de bine.

andrei.33
andrei.33  •  20 Mai 2018, 17:11
Postat de Cornel Perju pe 20 Mai 2018, 15:43

Pentru Simona, meciul de ieri a fost finala turneului. Nu avea cum sa mai joace la acelasi nivel si astazi la doar 17 ore dupa meciul de ieri. Nici un jucator din lume nu ar fi fost capabil sa faca asta, nici chiar Federer. La Australian Open Simona a putut sa puna cap la cap doua meciuri superbe, semifinala si finala dar a avut peste 40 de ore sa se recupereze

De acord cu tine si totusi, 6-0...esti nr. 1, trebuie sa poti mai mult si sa arati mai mult. A avut si Svitolina meci ieri chiar daca mai scurt ca sa nu mai zic ca Halep a profitat de abandonul lui Keys.

hitman222
hitman222  •  20 Mai 2018, 17:01

Ia roland garrosul la relanti, 6-0 6-0 cu svitolina in finala.

1prezescu
1prezescu  •  20 Mai 2018, 16:55

Nu eumerati cauzele umilintei: singura explicatie este faptul,ca Svitolina este o jucatoare mult mai valoroasa ca Halep !!

truiad
truiad  •  20 Mai 2018, 16:55

Proverbiarul noroc al Simonei nu poate tine tot timpul si sa inlocuiasca super-valoarea, cum multi cred despre ea. Sarapova venea dupa meciuri grele, cel din sferturi, epuizant. Simona a avut putine meciuri, mai mult de antrenament. Cu Sarapova a fost altfel, adversara ei s-a recuperat greu si mai are pana sa ajunga la forma dinaintea suspendarii dar i-a pus probleme mari. In finala, a fost randul Simonei sa faca fata oboselii fizice si psihice din meciul precedent plus unei jucatoare in forma, mai bine pregatita ca ea si cu un ascendent psihic.

bodrin
bodrin  •  20 Mai 2018, 16:52

In meciul de ieri a avut ca adversară o jucătoare obosită, cu aproape 10 ore anterioare de joc. Marii jucători pot face mai multe meciuri bune...