SPORTURI  »  TENIS  »  ROGERS CUP

SIMONA HALEP - JENNIFER BRADY // FOTO Ce nu s-a văzut la TV » Simona Halep, probleme medicale înaintea setului decisiv

Simona Halep

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 august 2019 22:03

Simona Halep (27 de ani, 4 WTA) a câștigat dramatic meciul cu Jennifer Brady (24 de ani, 76 WTA), scor 4-6, 7-5, 7-6 (5) în turul secund de la Rogers Cup. Partida a durat 2 ore și 26 de minute.

• În turul III, Simona Halep o va întâlni joi pe învingătoarea meciului Dona Vekic (24) - Svetlana Kuznetsova (198).

După ce a egalat la seturi, (4-6, 7-5)și a trimis meciul în decisiv, Simona Halep a cerut o pauză medicală. Jucătoarea noastră a avut nevoie de intervenția fizioterapeutului.

Halep a acuzat probleme medicale la gamba piciorului stâng, iar fizioterapeutul i-a făcut masaj în acea zonă, fără să-i aplice vreun bandaj. Imaginile nu au fost surprinse pe transmisiunea TV DigiSport.

simona halep

După reluarea jocului, Simona a început bine, fără să dea semne că ar fi afectată de problema medicală.

Vezi și:

VIDEO Asta e SuperSimona: lovitură perfectă în setul doi cu Brady!

Citește AICI desfășurarea meciului

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”