Comentarii (56)
romeverest
romeverest  •  08 Septembrie 2023, 21:23

Pe cine intereseaza ca avem un campion mondial la canoe, sau ca echipa nationala de volei a ajuns in sferturi la un campionat european ?? Noi suntem preocupati de ce ne spune zilnic pipereanul, de ce declaratii aiuritoare mai face MM, ce ne mai zice Sumudica, sau cat de suparat este “vedeta” Popescu pentru ca nu l-a chemat Pancu la nationala de tineret !! Astea sunt preocuparile ziaristilor care se ocupa de sport !!

elgabri
elgabri  •  08 Septembrie 2023, 21:17

Din ce se vede cred ca o sa jucam iar cu Fancejii si sper sa i mai batem odata !!

EXTRATERESTRUL_SINGURATIC
EXTRATERESTRUL_SINGURATIC  •  08 Septembrie 2023, 21:08

Felicitari ! Daca aduc medalie trebuie declarat sport National !

paiazze
paiazze  •  08 Septembrie 2023, 21:05

Nu ai citit ca jucatorii au avut "aceiasi atitudine"? Nu stiu cat volei stie autorul articolului, dar limba romana a dat-o fix in fileu.

naxxar
naxxar  •  08 Septembrie 2023, 21:01

Extraordinar rezultat, bravo! Succes pe mai departe!

Mache_mana_iute
Mache_mana_iute  •  08 Septembrie 2023, 20:59
Postat de foitapescareasca pe 08 Septembrie 2023, 20:21

Incredibil! Excepțional! Nu am mai avut aceste emoții voleibalistice din 1981, cand butonam radioul ca să " prind" rezultatul finalei CCE dintre Dinamo si TSKA Moscova! Mai spuneti-mi un sport de top, de echipa, in care batem Franta si Croatia in trei zile... Felicitări echipei masculine de volei!

Futsal. Nu știu dacă-i de top, dar pentru Burli sigur e. Și e singurul sport de echipă care mi-a trecut prin minte când ți-am văzut întrebarea. De curiozitate, am dat un search... și am găsit o victorie istorică împotriva Spaniei. Acum 5 ani, ce-i drept. Dar... atenție la numele marcatorului - eroul României în acel meci : "În fața unei Săli a Sporturilor din Odorheiu Secuiesc pline, România a reușit să învingă, la limită, 1-0, selecționata iberică, ce are in palmares 7 titluri europene și două Cupe Mondiale. Unicul gol al meciului a fost marcat de „veteranul” Mimi Stoica, în minutul 30 al partidei, un șut cu stângul la colțul scurt după assist-ul brazilianului naturalizat Felipe Oliveira." :-)))