Comentarii (13)
tatutzu
tatutzu  •  24 Iulie 2017, 21:00

„"Câinii" au eșuat după un meci în care au dominat ”. Poate ne explică și nouă cineva de ce au fost date note atât de mici mijlocașilor lui Dinamo... Dacă Salomao dă 10 pase atacantului în faața porții iar el ratează cu nonșalanță, de ce îl notezi cu 5? Hanca a avut o mulțime de centrări de calitate, a avut un joc bun, însă a fost notat cu 4. Penedo a fost notat cu 5 pentru că a luat un gol dintr-un șut ce a venit la colțul lung printre trei jucători ai lui Dinamo. Dacă Nemec marca atunci cu poarta goală iar Golofca dădea pe lângă poartă, cumva Salomao primea 9, Penedo 8 iar Hanca 7? E foarte ciudat cum notează „specialiștii” gsp...

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  25 Iulie 2017, 13:06
Postat de ingineru07 pe 24 Iulie 2017, 21:52

Esti pe afara exprimator de frustrari..am jucat perfect prima repriza dar am luat bataie te contrazici ..felicitari botosani pt noroc iar pt fotbal altadata cand vor juca fotbal? Pai maestre neinteles daca luau bataie de la dinamo ii felicitai pt fotbal? ...numai nau ci fru strati pe aici

nu aveam ce sa felicit cata vreme nu au jucat fotbal. au venit la mica ciupeala si le-a iesit, chiar daca in mod extrem de norocos. nu a fost un meci in care gazdele sa nu joace bine, tocmai aici e uluitorul lor noroc din acest meci. dimpotriva, a vazut toata romania in ce hal i-a calarit Dinamo prima repriza mai ales. si cum au ratat din toate pozitiile, inclusiv cu poarta goala. daca asta nu e noroc, atunci inseamna ca tu ori habar nu ai de fotbal, ori ai alt scop pe aici. sigur e valabila ultima varianta. asta am sublinita in cele doar 2 comentarii ale mele, si nu numai eu am spus asa ceva. cata vreme chiar enache a spus negru pe alb ca au avut mare noroc i prima repriza, ce mai vrei ? ori nu ai vazut meciul, ori nu intelegi fotbalul, ori scrii la misto. si eu nu prea conversez cu felul asta de useri, timpul meu e important. de aceea, este primul si ultimul meu raspuns la o aiureala de-a ta.

485809194904413
Costel Tudor  •  25 Iulie 2017, 07:06

Costel Enache un antrenor despre care se va vorbi in viitor la superlativ !

cpt.ahab
cpt.ahab  •  24 Iulie 2017, 23:48
Postat de unico_biancorossi pe 24 Iulie 2017, 21:10

Am remarcat si eu notele execrabile, uimitor de mici fata de ceea ce s-a jucat efectiv, mai ales in R1, asa cum am concluzionat ceva mai jos. Chiar si Nemec, parca a primit 2..) Pai o fi dat 2 autogoluri si a fost eliminat, altfel nu se explica. Da, a ratat 2 mari ocazii, dar tot cu portarul au ratat Hanca, Rivaldinho si inca unul, nu retin. De fapt, meciul asta e fix invers decat scorul si notele lor, cei care se pricep la fotbal stiu ca Dinamo a jucat apreciabil. Chiar uimitor de bine, Botosaniul neputand sa practice duritatile pe care le practica acasa, nu s-a ridicat la nivelul lui Dinamo. Nu conteaza ca au castigat, conteaza ca nu asta a fost aspectul jocului. Din fericire, spun eu. Pentru ca sunt mari premise de joc din ce in ce mai bun al lui Dinamo, care deja pare foarte bun. Nu e rau deloc. Si inca nu ocupa axul central Albin. In fine, observatiile tale sunt juste. Numai bine.

Prima repriza a fost una dintre cele mai frumoase si mai reusite ale lui Dinamo din ultimii ani. Am vazut iuteala in atac, combinatii, spirit, a lipsit doar precizia la finalizare. Dupa pauza s-a schimbat jocul, nu stiu motivul, Contra a mutat neinspirat, a picat si golul lor pe o balbaiala a defensivei si nu s-a mai legat nimic. Cu Bilbao o sa avem suflet, sper sa avem si minte si precizie.

ingineru07
ingineru07  •  24 Iulie 2017, 21:52
Postat de unico_biancorossi pe 24 Iulie 2017, 21:04

Am vazut pe youtube inregistrarea partidei si m-am amuzat, mai ales ca aflasem scorul final. Sa fim seriosi, Dinamo a jucat perfect in prima repriza. Judetenii n-au trecut de centrul terenului decat ocazional. Pur si simplu i-au ametit astia, se jucau cu ei prin careu ca pisica si soriceii. Dar nu e vina lor pentru cele 7 ocazii de gol irosite de dinamovisti, 4 in pozitie de 1/1 cu portarul. Stim cu totii, se intampla astfel de meciuri, fac parte din fotbal. Evident ca respectam orice adversar, indiferent de rezultat, dar nici nu putem sa ne exaltam in fata a ceea ce nu exista. Botosaniul a avut mare mare noroc sa nu piarda acest meci la scor de forfait. A reunoscut si Enache. Felicitari lor pentru noroc, pentru fotbal cu alta ocazie, cand il vor juca. Ps - decat o victorie (la fel de accidentala) cu 3-0 contra balboienilor, era mult mai importanta o victorie (extra normala) contra botosenilor. Orice ar fi, Forza Dinamo Ever !

unico_biancorossi  •  24 Iulie 2017, 21:10
Postat de tatutzu pe 24 Iulie 2017, 21:00

unico_biancorossi  •  24 Iulie 2017, 21:04
Postat de moshu_shukaru pe 24 Iulie 2017, 20:12

Am remarcat și eu discursul lui Costel Enache, unul care m-a făcut să-mi treacă (mai ușor) supărarea pentru înfrângere. Respect!