Comentarii (65)
catalynn2
catalynn2  •  16 Iulie 2018, 11:44
Postat de cpt.ahab pe 16 Iulie 2018, 11:35

Cât despre editarea caricaturii idioților de la Ch. Hebdo, nu este decât un răspuns inteligent la niște glume de copii ***, cărora *** îi zic umor!

Mie mi-a plăcut aia cu Felicitări Franța iar imaginea de fundal era a Africii :-)))

cetateanul_surmenat
cetateanul_surmenat  •  16 Iulie 2018, 11:42
Postat de catalynn pe 16 Iulie 2018, 11:38

Nu văd nicio ipocrizie, “străinii” care au jucat pt *** erau aici de generații și erau ***. Nu are nimeni nimic cu faptul ca Giroud are origini italiene de exemplu, însă cum sa te vii cu Mbape și sa spui ca e descendentul lui Filip al 4 lea!? Bun, poate nici Mbape de ***, *** *** adică, nu e chiar neam cu Burebista, dar nu e chiar așa bătător la ochi :-)

De accord. Din punctual meu de vedere, la nationala ar trebui sa joace cetateni ai statului respective care au dobandit cetatenia prin nastere, altfel ajungem la ce spunea cineva mai inainte - nationala Champions League. Ajung echipele nationale sa naturalizeze ce e mai bun la tarile mici si nu mai este fair play. E doar o idee....

catalynn
catalynn  •  16 Iulie 2018, 11:38

Nu văd nicio ipocrizie, “străinii” care au jucat pt *** erau aici de generații și erau ***. Nu are nimeni nimic cu faptul ca Giroud are origini italiene de exemplu, însă cum sa te vii cu Mbape și sa spui ca e descendentul lui Filip al 4 lea!? Bun, poate nici Mbape de ***, *** *** adică, nu e chiar neam cu Burebista, dar nu e chiar așa bătător la ochi :-)

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

cpt.ahab
cpt.ahab  •  16 Iulie 2018, 11:35
Postat de cpt.ahab pe 16 Iulie 2018, 11:33

Servus! Se găsește tocmai tabloidul ăsta de GSP să vorbească de ipocrizie și alte cele. Iar cu trecerea la Rânji Ieri, e de așteptat să fie și mai politicale corect! Da, președintele croat a afișat o bucurie bizară, exagerată, gândindu-te că ai ei erau mâhniți după înfrângere. Da, Samuila e stupid, că orice beizadea, făcând comparația cu Boloni, ai căror strămoși sunt aici de sute de ani, nu aduși din colonii.

Cât despre editarea caricaturii idioților de la Ch. Hebdo, nu este decât un răspuns inteligent la niște glume de copii ***, cărora *** îi zic umor!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

cpt.ahab
cpt.ahab  •  16 Iulie 2018, 11:33
Postat de brancusi pe 16 Iulie 2018, 10:26

In numele de acum celebrei sintagme "politically corectness",***(ca destui altii)le face ghiveci.Exceptand derapajele in abordare,nu e nimic rasist sau imoral ca foarte multi sa isi exprime dezamagirea in privinta nationalelor invadate de alogeni.Mult mai trist este insa ca in sinea lor,cu adevarat, nici cosmopolitii astia nu cred o iota din pozitiile publice pe care le adopta...Iar peste toate,lumea va merge inainte cu toate aceste divergente de opinii,asa ca nu vad unde e marele deranj.

Servus! Se găsește tocmai tabloidul ăsta de GSP să vorbească de ipocrizie și alte cele. Iar cu trecerea la Rânji Ieri, e de așteptat să fie și mai politicale corect! Da, președintele croat a afișat o bucurie bizară, exagerată, gândindu-te că ai ei erau mâhniți după înfrângere. Da, Samuila e stupid, că orice beizadea, făcând comparația cu Boloni, ai căror strămoși sunt aici de sute de ani, nu aduși din colonii.

dinamo_fan
dinamo_fan  •  16 Iulie 2018, 11:27

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

belane
belane  •  16 Iulie 2018, 11:00

Statistici : - rata fertilitatii la nivel de Europa : 1.6 copii/per femeie (trebuie sa fie de minim 2 unitati pentru ca populatia sa fie sustenabila, sa se poata auto inlocui - pentru cei saraci cu duhul (atentie "dragi" ziaristi) - din 2 parinti trebuie sa rezulte minim 2 copii) - rata fertilitatii la nivelul continentului african este de 4.8 copii per femeie. In 50 de ani populatia Africii va ajunge sa reprezinte 40% din populatia globala in timp ce populatia indigena a Europei va scadea in jurul cifrei de 10% la nivel global. Europa va fi asaltata de un fenomen de migratie fara precedent, deoarece situatia teritoriala, economica si sociala a continentului african nu va putea sustine o asemenea explozie demografica. 33% din adultii africani (conform UNESCO) nu stiu sa scrie sau sa citeasca. Trageti voi concluziile...

1223546851066051
Vasile Niculica  •  16 Iulie 2018, 10:57

***.Trebuie sa inteleaga adevaratul sens al cuvantului natiune.Eu nascut in Romania nu voi fi niciodata italian.Am alte valori.Curiozitate: nicio tara europeana nu si-a dorit sa castige Franta !

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

alegsandru
alegsandru  •  16 Iulie 2018, 10:31

Media romaneasca este supusa unui proces accelerat si extrem de neomarxizare. Remarcile rasiste ale romanilor au fost rare, majoritatea vor la Campionatul Mondial sa vada popoare, nu Champions League. Cupa Mondiala nu a fost si nu trebuie sa fie acelasi lucru cu Champions League.

whiteredarad
whiteredarad  •  16 Iulie 2018, 10:30

Scenarita, la romani este sport national. Noi am fost ...prostii-prostilor, cind la rugby l-am luat pe unul din Samoa sau Figji -nu stiu exact-, dar am fost descalificati, de la Cupa mondiala, pentru naturalizare incorecta. Si azi...radem de francezi, o persiflam pe Presedinta Croatiei.....dar stam acasa si ...barfim !

  • 1
  • •••
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Comentează