FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - CFR 2-2

Ciprian Deac, după egalul cu Oțelul: „O echipă matură nu trebuia să primească gol”

Extrema dreaptă Ciprian Deac (38 de ani) spune că CFR a pierdut două puncte importante în remiza cu Oțelul, scor 2-2, din runda #28 din Superliga.

Articol de - Publicat marti, 27 februarie 2024 23:30 / Actualizat marti, 27 februarie 2024 23:51

Ciprian Deac consideră că ardelenii ar fi trebuit să plece cu cele 3 puncte de la Galați, din moment ce au fost egalați foarte târziu, în minutul 90+6. Acesta recunoaște că elevii lui Mutu au suferit în acest meci, iar în multe momente gălățenii au fost superiori.

Preferatul lui Gigi Becali, drum liber spre FCSB » Adrian Mititelu a făcut anunțul
FCU CRAIOVA

Ciprian Deac crede că CFR are în continuare șanse la titlu: „Cred că avem valoarea necesară”

„Ținând cont că am fost egalați după minutul 90, e clar că am pierdut două puncte. A fost un joc de luptă. Oțelul e o echipă agresivă, arțăgoasă, care nu te lasă să joci.

Nu am făcut o primă repriză reușită. Am suferit, au fost mai agresivi, au și reușit să deschidă scorul și asta le-a dat încredere.

În a doua repriză am intrat mult mai bine. Am dat golul doi, dar din păcate am pierdut două puncte. Am văzut foarte multe în fotbal, dar e clar că o echipă matură nu trebuia să primească gol în prelungiri. A fost o greșeală colectivă, nu doar a lui Muhar, nu trebuia să ajungă mingea acolo.

Voi fi suspendat etapa viitoare, dar suntem 30 de jucători și nimeni nu are locul de titular asigurat. Nu cred că mi se va simți lipsa”, a spus Ciprian Deac, pentru Prima Sport.

Punctele se vor înjumătăți în play-off, iar eu cred că avem valoarea necesară pentru a ne bate la titlu.
Ciprian Deac

Match Quiz Universitatea Craiova - Rapid

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe Universitatea Craiova - Rapid și câștigă premiile puse în joc!

VIDEO. Cristi Balaj: „Dorinel Munteanu poate antrena echipe mai bune”

FCU CRAIOVA
Golul de excepție din Superliga l-a impresionat pe Ilie Dumitrescu: „Fabulos! A dat mai bine ca mine”