FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - FCSB

CONCORDIA - FCSB 0-0 // Scenariu incredibil lansat de FCSB: „Arbitrilor le e frică să ne dea penalty”

FCSB ar fi trebuit să primească un penalty în prelungirile meciului. Man a fost lovit cu piciorul de Marc

Articol de GSP - Publicat marti, 19 februarie 2019 19:56

Președintele de imagine al FCSB, Helmuth Duckadam, e de părere că arbitrilor le este teamă de reacțiile din presă și de la TV dacă ar dicta penalty pentru echipa pe care o reprezintă. Acesta e și motivul pentru care crede că Adrian Cojocaru nu a dictat penalty la lovitura pe care Marc i-a aplicat-o lui Man.

Arbitrilor le este frică de presă și, în general, să dea o lovitură liberă pentru FCSB în prelungiri. Pentru că dacă-i dai penalty FCSB-ului în prelungiri se vorbește o săptămână despre asta.

Eu așa cred. Nu se greșește intenționat, nu spun asta. Dar există o frică de a da penalty pentru noi, frica de reacții”, a zis Helmuth Duckadam la TV Digi Sport.

4a primit Adrian Cojocaru, centralul care i-a refuzat FCSB-ului un penalty în prelungiri

Conducerea FCSB-ului a găsit vinovații pentru remiza de la Chiajna: „Nu sunt de acord cu Teja”

A plecat Ronaldo, vine Romario! Gică Hagi continuă să uimească: transfer de nicăieri la Farul! Acord cu noul „decar”
Corvinul e în CORZI: dacă va juca în Europa, ar PIERDE dreptul de promovare în Superligă! » Cere dispensă din partea FRF: „Ar fi o aberație, să ne amâne!”