Comentarii (10)
ipsilante
ipsilante  •  03 Aprilie 2023, 13:12

Am o varsta si ma uit la fotbal de cand a promovat Stiinta in divizia A, in 1963. In naivitatea mea credeam ca ma pricep putin la fenomen. De cand e antrenor Neagoe, vad meciul Stiintei dar, nu e adevarat ce vad! Trebuie sa astept sa-mi spuna Neagoe, la conferinta de presa, ce am vazut. Asa aflu ca, desi in opinia mea nu am jucat bine, dupa el, echipa a jucat la superlativ. Nu am batut FCSB, nu am batut CFR, "totusi meritam victoria" si "baietii au jucat foarte bine". M-am sautart de prafuri in ochi! Cu CFR, de ex., am luat un gol de toata jena, in timp ce noi, la 15 lovituri de colt, nici o sansa de gol! Ce exersati, d-le Neagoe, la antrenamente? CFR a iesit campioana fructificand fazele fixe! Ieri, ne-au taxat tot din faza fixa. In prima rpriza, baietii au fost fricosi ca niste iepuri. A trebuit sa luam gol ca sa ne dam drumul la joc. PENIBIL! Cu FCSB, la fel! Am facut o repriza buna, am dat gol, dupa care, "la cutie"! A trebuit sa luam gol, ca sa mai incercam ceva. Iar la sfarsit, ne-am bucurat ca nu am luat bataie (Ivan, aseara: bine ca nu am pierdut!) Asta e mentalitate de campioni? Vai de noi! Sunt dezamagit si de joc, si de rezultate. Cu mentalitatea actuala, Stiinta nu are loc nici pe podium, in acest sezon. Ne balacim, an de an, in mediocritate!

zetanu
zetanu  •  03 Aprilie 2023, 10:25
Postat de legio.sud pe 03 Aprilie 2023, 06:12

Zău mă , clujeanule , păi v-au tăvălit ăia 25 de minute cum nu ați mai pățit-o niciodată , a spus adevărul ( că este miștocăreală ) așa trebuie spus despre voi așa-zișii campioni făcuți de sistem , în afară de aruncări lungi de la margine ( burcă ) ca la volei mai puteți ceva , lasă că vă arătăm fotbal la Cluj în retur .

Eh, daca e sa fim mai exacti 25 de minute au fost cam vreo 15. Pana sa dea CFR gol, nu a dominat nimeni pe nimeni. In prima repriza a fost moarte clinica. Nu stiu exact ce meciuri vede Neagoe, e clar ca se uita la altceva, dar marele motiv pentru care CSU a dominat in ultimele 15 minute e lipsa de prospetime si solutii din tabara CFR-ului. Mai avea Bursucea putin si mai baga un portar pe teren. Eu zic sa nu va umflati prea tare, pana si Mutu a dominat si a avut cifre mai bune, cu impiedicatii de la Rapid, la CFR acasa. Si tine cont ca Rapidul joaca meci de meci in 7-8 insi, ca restul sunt in plus. Adevaratul test o sa fie la Viifarul, daca reusiti sa ii dominati pe aia la ei acasa e ceva.

Hcm27
Hcm27  •  03 Aprilie 2023, 09:26

Cu siguranță,Domnule Geană, în pauza ați fost mai buni și ați marcat mai multe goluri.In rest, meciul s-a terminat 1-1.Tipic oltenesc, prostia la ea acasă!

Moshu
Moshu  •  03 Aprilie 2023, 08:13

Tipic,in loc sa-si analizeze proprttle neputinte ei "fac mishto"!Cap au,mintea la ce le-ar folosi !?

dandana
dandana  •  03 Aprilie 2023, 08:11

Cred ca am auzit declarația, și nu a fost mișto nimic. A spus adevărul, dacă adevărul este minciună este grav! Pe bune! A spus că au avut cornere și o azi multe, și sa recunoaștem ca CFR s-a aparatatacanți din minutul 75. Deci nu știu ce mișto este, dar ne place sa băgăm ceartă,. Dacă nu facem asta nu suntem români. Iar CFR este o echipă în scădere mult față de alți ani, asta se vede cu ochiul liber. Cat despre Craiova trebuie umblat la mentalitate pentru a fi mai agresivi și mai devreme. Neagoe nu face ceva bine, sa ai atâtea o azi și sa nu dai gol. Dacă sa vorbească la tv numai prostii, ar trebui sa caute soluții acolo în față. Nu este nimic desenat frumos pentru a băga mingea în poartă. Sa recunoaștem ca jucători sunt buni, și cu timpul vor fi mai buni de atâta. Dar trebuie și viziune la Craiova, nu doar atacanți buni

romeomocan668
romeomocan668  •  03 Aprilie 2023, 08:02

Un arogant care ,de cand e antrenor,se muta de colo colo fara nici un rezultat important.Dincolo ,pe banca Clujului sta Petrescu,care e la ani lumina distanta de Neagoe,si ca antrenor si ca fost jucator.

legio.sud
legio.sud  •  03 Aprilie 2023, 06:12
Postat de bridges pe 03 Aprilie 2023, 02:24

Exact acesta e fotbalul romanesc, nu reusesti sa bati un adversar dar reusesti, si-ti place la nebunie asta, sa-l iei la misto dupa meci. Cred ca e definitia fotbalului de la noi, sa-ti umilesti adversarul din vorbe, altfel pe teren esti la fel de neputincios.