FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - CFR CLUJ 2-2

Notele GSP pentru Oțelul - CFR Cluj » Atacantul în care n-a crezut Hagi, „erou” la Oțelul + Apărarea l-a „trădat” pe Mutu

NOTELE GSP
NOTELE GSP

Articol de - Publicat marti, 27 februarie 2024 23:55 / Actualizat miercuri, 28 februarie 2024 09:55

Oțelul și CFR Cluj au remizat, 2-2, într-un meci din etapa a 28-a din Superligă. Gălățenii au marcat golul egalizator în minutul 90+6, din penalty, după ce clujenii au punctat pentru 2-1 în minutul 86, tot din penalty.

Alexandru Pop (24 de ani), atacantul lui Dorinel Munteanu, a fost MVP-ul partidei, fiind autorul unui gol cum rar se vede în Superliga. Dincolo de reușită, vârful adus de la Unirea Dej a făcut și un joc ofensiv lăudabil. Ajunge la 10 goluri în Superliga în acest sezon.

Adrian Mutu, impresionat de jucătorul de la CFR Cluj: „Când e în formă, e imposibil de oprit”

• (56') Abeid - nota 6: Intră în locul lui Camora. Joc sigur, dar nu participă la atac
  • (90+1') Filip - fără notă: Nu reușește să aducă ceva în plus echipei sale.
  • Antrenor: Adrian Mutu nota 6: schimbă bine în a doua repriză, dar jocul încă nu convinge

Arbitru: Andrei Chivulete (București) - nota 6 // A1: Mircea Grigoriu (București) - nota 6, A2: Sebastian Gheorghe (Suceava) - nota 6

Match Quiz Universitatea Craiova - Rapid

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe Universitatea Craiova - Rapid și câștigă premiile puse în joc!

Golul de excepție din Superliga l-a impresionat pe Ilie Dumitrescu: „Fabulos! A dat mai bine ca mine”
Ciprian Deac, după egalul cu Oțelul: „O echipă matură nu trebuia să primească gol”
OȚELUL - CFR 2-2