FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - CFR CLUJ 0-1

VIITORUL - CFR CLUJ 0-1 // FOTO + VIDEO Denis Drăguș a ratat două ocazii mari în prima repriză a meciului » Hagi, exasperat pe margine

Viitorul - CFR Cluj // Captură TV Telekom Sport +2   FOTO
Viitorul - CFR Cluj // Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 martie 2019 21:16

Prima repriză a meciului Viitorul - CFR Cluj a adus două ocazii importante la poarta campioanei en-titre, ambele purtând semnătura lui Denis Drăguș. Campioana en-titre s-a impus cu 1-0.

Mai întâi, Arlauskis și întreaga apărare a CFR-ului au gestionat greșit o fază în minutul 3, dându-i ocazia lui Drăguș să înscrie. Atacantul s-a grăbit însă să finalizeze și a trimis mult peste poartă.

Ratarea lui Drăguș l-a exasperat pe Gheorghe Hagi, care și-a pus mâinile în cap și a gesticulat dezaprobator.

Apoi, același Drăguș  a trecut pe lângă gol în minutul 30. Houri i-a centrat perfect, însă Denis a trimis cu capul puțin pe lângă poartă .