INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO + FOTO "Dubla" lui Messi îi aduce Barcelonei o victorie clară pe terenul lui Deportivo Alaves

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 august 2017 21:55

Barcelona a învins-o clar pe Deportivo Alaves, scor 2-0, într-un meci contând pentru etapa a doua din La Liga.

Messi a fost eroul meciului: a ratat un penalty în prima repriză, ulterior reușind "dubla" în repriza secundă.

După primele două etape, Barcelona a acumulat patru puncte, catalanii situându-se pe locul doi, sub Real Sociedad.

Alaves e pe 18 și nu are niciun punct în actuala ediție din La Liga

Deportivo Alaves - Barcelona 0-2
A marcat
: Messi (55, 66)
TEXT / VIDEO

Deportivo Alaves: Pacheco - Pedraza, Rodrigo Ely, Alexis Ruano, Vigaray - Manu García, Pina, Wakaso, Ibai - Óscar Romero, Rubén Sobrino
Antrenor: Luis Zubeldia

Barcelona: Ter Stegen - Aleix Vidal, Piqué, Umtiti, Alba - Rakitici, Busquets, Iniesta - Sergi Roberto, Messi, Deulofeu
Antrenor: Ernesto Valverde

Transferul la FCSB a fost confirmat la miezul nopții! A făcut anunțul categoric: „A plecat”
A rămas fără permis după meciul Generației de Aur: „Vă dați seama cât de beat eram?” » Ce alcoolemie a avut
Nationala
Primul transfer pregătit de Neil Lennon la Rapid » Presa din Scoția a făcut anunțul: este mijlocaș central și evoluează în Anglia

La fel ca Ionel Ganea! Un nou fotbalist de legendă a reacționat dur după ce nu a fost invitat la meciul de adio: „Eu am construit această Generație de Aur! ”

O imagine postată de Jose Mourinho din vestiarul Arenei Naționale a devenit virală în Italia: „Unicul pe care îl iubesc”