INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID

VIDEO Panică la Real Madrid! Vinicius a ieșit accidentat din meciul Columbia - Brazilia!

Vinicius Junior (23 de ani) a suferit o accidentare musculară în partida Columbia - Brazilia, scor 2-1, din preliminariile Cupei Mondiale din 2024. foto: Instagram

Articol de - Publicat vineri, 17 noiembrie 2023 09:48 / Actualizat vineri, 17 noiembrie 2023 10:12

Vinicius Junior s-a accidentat în minutul 20 al partidei, după o intrare dură a lui Davinson Sanchez. Starul brazilian a mai rezistat doar până în minutul 27, când a fost înlocuit de Joao Pedro. Extrema stângă de la Real Madrid a acuzat dureri la coapsa piciorului stâng.

Rezultat șocant în preliminariile EURO 2024 » Fotbalistul aflat sub comanda lui Mutu a marcat de la jumătatea terenului pentru surpriza serii
Preliminarii EURO 2024

Fotbalistul Realului a oferit o pasă de gol în minutul 4, când Gabriel Martinelli deschidea scorul pentru Brazilia. În repriza secundă, Columbia a întors rezultatul prin dubla reușită de Luis Diaz și a câștigat meciul de pe Estadio Metropolitano Roberto Melendez.

Vinicius va efectua o serie de controale medicale pentru a se stabili cât de gravă este accidentarea sa, dar, cel mai probabil, acesta nu va fi refăcut la timp pentru derby-ul cu Argentina, programat marți, 22 noiembrie, de la 02:30.

După primele 5 partide, Brazilia ocupă locul 5, cu 7 puncte, în timp ce Argentina se află pe primul loc, cu 12 puncte.

VIDEO. Vinicius, prima reacție după accidentarea din meciul cu Columbia

„Cred că este vorba de aceeași accidentare care a fost și ultima dată. Am primit o lovitură la coapsă și am simțit durerea puține minute mai târziu, dar vineri vom ști exact despre ce este vorba. Medicii au zis că sunt șanse mici să joc cu Argentina, dar vom vedea dacă, totuși, este posibil”, a spus Vinicius Junior, la finalul meciului.

• Chile - Paraguay 0-0
  • * Ecuador a fost depunctată cu 3 puncte, pe motiv că în precedenta campanie de calificare a folosit un jucător al cărui pașaport conținea informații false. Este vorba despre Byron Castillo.
  • Primele 6 echipe se califică direct la Mondialul din 2026, a șaptea merge într-un play-off alături de o echipă din Asia, una din Africa, una din Oceania și două din America Centrală și de Nord.

Argentina, la prima înfrângere după 12 luni! Scene incredibile cu Messi: i-a băgat mâna în gât unui adversar!
CALIFICĂRI CM 2026
Arbitrii români fac legea în grupa A » Brigăzile lui Ovidiu Hațegan și Horațiu Feșnic închid campania lui Haaland, McTominay și Morata
PRELIMINARII

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”