INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  WIGAN - READING 1-3

WIGAN - READING 1-3 // George Pușcaș, evoluție SENZAȚIONALĂ! Românul a reușit un hat-trick în 5 minute » Prima reacție a acestuia

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 noiembrie 2019 19:00

George Pușcaș (23 de ani, atacant) a reușit un hat-trick în partida Wigan - Reading 1-3, și a adus astfel victoria echipei sale în etapa #19 din Championship.

Pușcaș a reușit să marcheze de 3 ori între minutele 79 și 84. La pauză, Wigan conducea cu scorul de 1-0, grației reușitei lui Joe Garner.

După această victorie, Reading este pe locul 18 în eșalonul secund al Angliei, cu 18 puncte, în timp ce Wigan ocupă poziția 22, având 16 puncte.

„Am avut o perioadă cu adevărat dificilă, dar a trecut, acum vreau să mă concentrez pe ce am de făcut în continuare în următoarele meciuri. A fost greu pentru mine, pentru că un atacant trebuie să dea mereu goluri, dar nu am renunţat niciodată. Am muncit mai mult şi ştiam că reușitele vor apărea”
George Pușcaș

8.000.000 €a plătit Reading pentru transferul lui George Pușcaș, în această vară

VEZI ȘI:

VIDEO S-a întors Sinișa! Mihajlovic a plâns la conferința de presă: „Sunt încă aici și voi rămâne!” » Declarație superbă pentru soție + de ce și-a certat elevii :)

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Rotaru a anunțat prima mutare la Craiova: „A semnat pe 3 ani. Mai avea două oferte din România”

Mihaela Buzărnescu, fără rezerve la Open GSP: „O singură colegă mi-a dat un mesaj, în tenis trebuie să te păzești de dezamăgiri”

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”