INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  FARUL - URARTU

FOTO Aioani, decizie falimentară și gafă mare în Farul - Urartu » Portarul armenilor a comis-o și el

Aioani, gafă în Farul - Urartu / FOTO: Captură TV @Prima Sport 2 +5   FOTO
Aioani, gafă în Farul - Urartu / FOTO: Captură TV @Prima Sport 2

Articol de - Publicat joi, 27 iulie 2023 21:39 / Actualizat joi, 27 iulie 2023 21:57

Prima repriză a duelului Farul - Urartu, din turul secund preliminar al Conference League, a fost marcat de erorile celor doi portari. Scorul după 45 de minute a fost 2-2.

Urartu a deschis scorul în minutul 23, prin Artem Maksimenko, o fază la care Marian Aioani nu a avut nicio vină. Au urmat secvențe de fotbal încâlcit, cu erori mari în ambele tabere.

Larie o salvează pe Farul în prelungiri, dar campionii nu vor scăpa de furia „Regelui” » Aproape de o rușine cu Urartu
Farul - Urartu 3-2

Greșeli de portar în Farul - Urartu

Primul care a comis-o a fost Aleksandr Melikhov, portarul armenilor. În minutul 27 nu a reușit să respingă un șut slab, din exteriorul careului, al lui Tudor Băluță. Execuția nu a avut forță și a fost plasată chiar pe direcția goalkeeperului.

Marian Aioani, portarul Farului și convocat la ultima acțiune a primei reprezentative a României, nu s-a lăsat mai prejos. În minutul 38, Urartu a beneficiat de o lovitură liberă de la 30 de metri. Aioani a preferat să nu facă zid.

Ivan Zotko a șutat puternic, aproape de bară, dar exact pe colțul unde se afla portarul român. Reacția a fost întârziat, a atins mingea, dar fără să reușească să o devieze în afara cadrului porții.

Gică Hagi a privit înmărmurit de pe margine momentul. Armenii treceau în avantaj, 2-1.

Oficialii lui Sepsi, uluiți de ce au găsit la Sofia, înainte de meciul cu CSKA: „Nu mi se pare normal să jucăm în Europa pe stadioanele astea”
CSKA SOFIA - SEPSI
Au infirmeria plină, dar curg și ofertele pentru jucători » 10 informații înainte de CSKA - Sepsi, oferite de echipa GSP deplasată la Sofia

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă