INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MANCHESTER CITY

Discuție incredibilă pe teren despre Erling Haaland: „Băiatul ăsta nu e om!”

Erling Haaland/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat joi, 06 octombrie 2022 16:12 / Actualizat joi, 06 octombrie 2022 16:56

Erling Haaland (22 de ani) a marcat două goluri în victoria cu FC Copenhaga, scor 5-0, din grupele Champions League.

La finalul meciului, Jack Grealish a povestit ce i-a spus portarul advers, Kamil Grabara, despre Haaland. „După unul dintre goluri, portarul mi-a spus ceva de genul: «Băiatul ăsta nu e om». Eu i-am răspuns: «Mie îmi spui, frate?»”, a spus Grealish la flash-interviu, la BT Sport.

Erling Haaland, cifre extraterestre: i-a depășit pe Luis Suarez și Rivaldo în Liga Campionilor! Ce spune Guardiola de clauza lui de reziliere
MANCHESTER CITY

Apoi, internaționalul englez a continuat să îl laude pe golgeterul norvegian: „Este incredibil, e o plăcere să joci alături de el, dar are și un caracter grozav, e extraordinar să fii alături de el și nu o spun doar pentru a-l lăuda. Ăsta este adevărul”.

Erling Haaland, schimbat la pauză de Guardiola: „A jucat mult, iar meciul era sub control"

După „dubla” din prima repriză, Haaland a ajuns la 5 goluri în acest sezon de Champions League, fiind golgeterul competiției. În total, el are 28 de reușite în 22 de meciuri de Ligă, în carieră. În toate competițiile din acest sezon, Haaland a marcat 19 goluri în 12 meciuri.

Guardiola a explicat de ce l-a schimbat după prima repriză: „A jucat multe minute, iar meciul era sub control. Dacă ar fi fost mai strâns, Erling ar fi rămas pe teren”.

Jucătorul care l-a uimit pe Rio Ferdinand: „Ce face el nu s-a mai văzut în fotbal. Nici măcar Gerrard, Lampard sau Scholes nu făceau așa ceva pe teren”

Starul transferat de Liverpool pentru 75 de milioane de euro șochează: „Sincer? Nu înțeleg nimic din ce spune Klopp”