INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  MLS

VIDEO Maestrul Alex » Mitriță încântă din nou la New York City! Execuție perfectă a fostului craiovean

Articol de GSP - Publicat joi, 12 septembrie 2019 08:59

New York City a remizat pe teren propriu, 1-1 cu Toronto FC, într-un meci în care Alex Mitriță (24 de ani) a marcat un supergol.

În minutul 5, românul a executat perfect o lovitură liberă de la 18 metri. Mitriță a trimis plasat, în vinclu, iar portarul Westberg nu a avut nicio șansă.

Toronto a egalat în minutul 40, prin Pozuelo, din penalty, și putea câștiga dacă același Pozuelo marca de la 11 metri în minutul 77.

După 29 de etape, New York City este lider în Conferința de Est, cu 54 de puncte. Mitirță trece printr-o formă foarte bună în MLS, având 8 goluri în 25 de meciuri.

27 de goluriși 15 assist-uri are Carlos Vela, golgeterul din MLS

Vezi și:

FOTO Al Tai - Al Mojzel 3-0 » Claudiu Niculescu, 3 victorii în 4 meciuri în Arabia Saudită! Azi a venit primul triumf acasă

Alex Chipciu are cale liberă spre FCSB! » Curățenie totală la U Cluj: „Trebuie să lupte, nu să stea la căldurică!”
Provocare GSP: Cum arată „11-le” ideal al jucătorilor lăsați acasă de Edi Iordănescu? 33 de nume pe lista neconvocaților
Nationala
Doliu în handbalul românesc. S-a stins din viață dublul campion mondial Ștefan Birtalan
Handbal

La fel ca Ionel Ganea! Un nou fotbalist de legendă a reacționat dur după ce nu a fost invitat la meciul de adio: „Eu am construit această Generație de Aur! ”

O imagine postată de Jose Mourinho din vestiarul Arenei Naționale a devenit virală în Italia: „Unicul pe care îl iubesc”