Comentarii (68)
cita
cita  •  09 Mai 2023, 20:40

Vehiculati printre rânduri cum că arbitrii tranșează în mod indirect cine oese campioană și cine pierde titlul. În opinia mea, asta e o pistă falsă!

cita
cita  •  09 Mai 2023, 20:37

Va fi ci flăcări bătălia pe titlu între Hagi și Becali!

1945sv0509
1945sv0509  •  09 Mai 2023, 20:29

Nea Ovi a revenit la ceeace stie el cel mai multsi mai bine, adica tamaierea ciobanului.

birdibel
birdibel  •  09 Mai 2023, 20:15

Frumos spus, ca o nedreptate nu se indreapta cu o alta nedreptate. La fel de adevarat este insa. - indiferent ca FCSB a jucat mai bine si merita da castige! - ca un gol neregulamentar validat de arbitru la scorul de 0-0 influentează cum se joaca restul partidei si poate vicia rezultatul ei. Din păcate arbitrajele dubioase rămân un element esential in ocultismul fotbalului nostru.

Dobermannul
Dobermannul  •  09 Mai 2023, 20:04

"Deoarece FCSB se află pe val, în plină ascensiune, amenințând serios poziția de lider a Farului. Fiind, repet ce-am mai scris aici, cea mai valoroasă echipă din SuperLigă, ea devine de neoprit atunci când, precum luni seara, Fl. Coman et Comp. au chef de fotbal." Ei asa da. Asta spun si eu. Numai ca nu cheful de fotbal e decisiv adesea ci arbitrii.

1_0_1_0
1_0_1_0  •  09 Mai 2023, 19:50
Postat de parpalache pe 09 Mai 2023, 18:38

Nea Ovi cica vrea sa mai dreaga cu fcsb-ismul lui Dan Udrea și a celorlalți și mai baga ceva-așa de ochii lumii și contra!

Din pacate sunt prea multi gigisti in redactia gesepe, carora nu le poate face fata maestrul Ioanitoaia. Prea multe articole incarcate de venin, ura si frustrare impotriva CFR-ului, in comparatie cu cele scrise de maestrul Ioanitoaia care sunt doar obiective si nu partinitoare.

Oile_cu_3_neuroni
Oile_cu_3_neuroni  •  09 Mai 2023, 19:27

Bun articol nea' Ovidiule. In sfarsit are cineva puterea să pună degetul pe rană. Arbitrajul ii o mare problema la noi, și cu VAR și fără VAR.

lefter_popescu
lefter_popescu  •  09 Mai 2023, 19:11
Postat de FCBB94 pe 09 Mai 2023, 17:50

Sunt de acord. Dar unde erau aceste editoriale si in anii trecuti cand FCSB a pierdut campionate din cauza arbitrajelor?

Amice, asta e cusurul tău...nu spui explicit care " campionate" au fost pierdute de fcsb din cauza arbitrilor ? Dacă te referi la meciul cu voluntariul din sezonul trecut , nu ati pierdut campionatul ...mai era un meci de jucat la Buzău cu CFR Cluj care avea deja doua puncte avans. Din 2003 , de când aceasta echipa s-a infintat , nu știu dacă, măcar un titlu sa fi fost obținut corect ( fără omenii și arbitraje pro fcsb.)

lefter_popescu  •  09 Mai 2023, 19:02
Postat de Dobermannul pe 09 Mai 2023, 18:30

Tamm a fost impins in Balasa care a cazut.

Amice, asta e cusurul tău...vezi bine ca un fecesebist, dar golul , trebuie sa recunoști dacă ai putina decenta (corectitudine) rămâne înscris neregulamentar.

lefter_popescu  •  09 Mai 2023, 18:58

Domnule Ioanitoaia, reținând doar cele doua greșeli ale arbitrului din meciul cu U Craiova, CFR Cluj ar fi avut cu doua puncte în plus și șansă de a lupta pt. a prinde locul I sau locul al II -lea . În ceea ce privește meciul de aseară Fcsb -sepsi ați sesizat bine ca faultul (imbrancirea lui Bălașa de către tamm) anula golul înscris incorect de către fcsb. Arbitrul a mai greșit, flagrant, favorizând echipa gazda, lăsând jocul sa continue la finalul primei reprize, dupa ce inițial arătase un minut de prelungire, ca fcsb-ul sa ducă contraatacul pana la capăt. Chiar dacă penalty-ul acordat incorect, în afara timpului regulamentar ( 45+1) a fost rata sau aparat de portar , repriza consemnează doua mari greșeli pro fcsb. Nu se poate spune fără a fi contrazis ca arbitrul nu a viciat rezultatul final. Sa primești un gol neregulamentar și apoi sa alergi 20-25 minute (consumând energie) după egalare schimba cursul jocului. La 0-0 joci intr-un fel , dozandu-ti altfel energia , iar la 0-1 alergi mai mult iesind la atac . Arbitraj șmecheresc precum îl definește dl. Porumboiu.