merace  •  25 Mai 2021, 22:18

Bianca tocmai s-a retras, deci Sorana joacă optimile pentru un loc în semifinale! Hai Sorana!

1566178743642986
Vlad Hartea  •  25 Mai 2021, 13:05

Hai sa nu facem din tantar armasar !! Prea va entuziasmati de acesta victorie uitand faptul ca Venus nu mai este ceea ce a fost, avand aproape 41 de ani !! Mai calmi baieti !!

347655969058390
Ion Popescu  •  25 Mai 2021, 08:23

Ma bucur ca Sorana a castigat, dar meciul a fost foarte slab. Andreescu a invins si ea.

2591971727520937
Mihai Chirila  •  25 Mai 2021, 08:05
Postat de badeadorian pe 25 Mai 2021, 00:29

SORANA ... sa ne corectam !! :))

Dar nu te obliga nimeni sa te uiți, ca să nu îți provoace greață. Dacă știi care e meciul nu te uita. Dacă ea crede ca poate reveni la o forma acceptabila, cine ești tu și mulți alți "experți" să-i recomandați sa se retragă?

ticbic
ticbic  •  25 Mai 2021, 01:11

Venus Williams implineste 41 de ani peste 3 (trei) saptamani, pe 17 iunie 2021! Nu intelg de ce insista sa se faca de ras in halul asta, cata vreme a avut glorie si respect universal la vremea ei... o mare campioana care sfarseste urat si penibil, desi are bani de nu-i poate cheltui pana la sfarsitul vietii oricat s-ar stradui! Nu inteleg de ce nu se retrage decent si onorabil, prezervandu-si aura si faima cu demnitate si onoare. Inteleg ca n-are familie, n-are copii, n-are niciun scop in viata, ca s-ar plictisi de moarte daca se va lasa de tenis... insa, te poti retrage cu decenta din circuit si poti apoi sa joci de placere in tot felul de meciuri demonstrative sau pentru publicitate. Este penibil, daca nu chiar grotesc... In fine, avea dreptate Ion Tiriac, ca si sora-sa, Serena, va implini 40 de ani in septembrie anul asta! Pai daca si Sorana Carstea va bate astazi (ca nici ea nu mai e tinerica de 22 de ani), e evident ca trebuie sa faceti un pas in spate si va puneti rachetele in cui! Gata, e suficient, e mult prea mult si ***, noua, spectatorilor de tenis feminin!

badeadorian
badeadorian  •  25 Mai 2021, 00:29
Postat de badeadorian pe 25 Mai 2021, 00:28

Puteti sa puneti un titlu mult mai elaborat : In primul set Soarana a zdrobit-o pe Venus ...in setul doi a fost batuta mar de catre Venus ...iar in setul trei a mai zdrobit-o inca odata !!! ... E mai palpitant asa ... :)))

badeadorian
badeadorian  •  25 Mai 2021, 00:28

861553623922104
Gigel Borcanel  •  24 Mai 2021, 22:54

Dacă o bătea acum 10 ani era o știre, nu la 40 de ani.

lapusneanul
lapusneanul  •  24 Mai 2021, 22:40

"sorana a zdrobit-o in decisiv"...scorul a fost 6-1, 2-6, 6-1...in primul set nu a zdrobit-o ?:)