FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL CONSTANȚA

VIDEO S-au marcat 8 goluri în al doilea amical al Farului

Articol de - Publicat miercuri, 26 iunie 2024 16:57 / Actualizat miercuri, 26 iunie 2024 17:57

Farul Constanța s-a impus cu scorul de 5-3 în al doilea amical al verii. Adversară a fost o formație din Republica Moldova, Zimbru Chișinău.

Pentru dobrogeni au marcat Ionuț Cojocaru (în minutele 7 și 27), Narek Grigoryan (11') și Rivaldinho (60'). Pentru moldoveni au punctat Ohajunwa (8'), Alaribe (83') și Pegza (116'). Partida a durat 120 de minute, câte două reprize a câte 60 de minute.

Pe cine a trimis Gheorghe Hagi în primul 11 și cum arată restul lotului Farului

Au evoluat: Farul (4-3-3): Buzbuchi - M.Popescu, Bălașa, Dănuleasă, Ganea - Queiros, N.Popescu, Vînă - Grigoryan, Rivaldinho, Cojocaru.
Au mai intrat: Ducan, Mușat - Cercel, Avramescu, Martinovic, Duțu, Nedelcu, Doicaru, Andronache, Dumitra, Sîrbu, Lazăr, Grosu, Ciobanu, Stoian, Bodișteanu, Grameni, Cocoș, Băsceanu.
Antrenor: Gheorghe Hagi

Din tabăra „marinarilor” au fost indisponibili: Gustavo, Iancu, Larie, Buta, Dumitrache, Banu, Răfăilă și Aioanei.

Zimbru Chișinău (4-3-3): Cebotari - Dedechko, Burghiu, Zango, Sandu - Ibrahima, Raileanu, Macritchii - Ali, Alaribe, Justice.
Au mai intrat: Tuhar - Curos, Pegza, Paulinho, Sarain, Bitcă, Radu, Dimitrisin, Mihai.
Antrenor: Lilian Popescu.

Au arbitrat: Claudiu Marcu - Alexandru Filip și Cristian Tănase (toți din Constanța). Arbitru rezervă: George Mosoiu.

Zimbru Chișinău este o formație care a încheiat pe locul 3 campionatul Moldovei și va evolua în turul 2 al Conference League.

În primul amical al verii, Farul Constanța a pierdut cu scorul de 0-1 în fața vicecampioanei Bulgariei, Cherno More Varna.

Următoarele partide amicale ale Farului Constanța sunt programate astfel:

- 29 iunie, ora 11, cu Petrocub Hâncești (campioana Moldovei)

- 29 iunie, ora 17:00, cu Petrocub Hâncești (campioana Moldovei)

- 3 iulie, ora 17:00, cu Petrocub Hâncești (campioana Moldovei)

- 5 iulie, ora 18:00, cu CSA Steaua

VIDEO » GSP Live » Gheorghe Hagi, după cea mai mare victorie a României la un turneu final: „Eu cred foarte mult în potențialul acestui grup”

„Tricolorul” pe care Cornel Dinu îl consideră un intrus la Euro: „Nu știu de ce mizează în continuare pe el”
Nationala
Dan Negru nu s-a mai abținut: „Niște păcălici îmbrăcați în tricouri galbene!” » Detaliul care l-a scos din minți
Nationala
Doina olandezului: moldoveanca i-a furat inima unui adversar al României » Fotografiile care au topit internetul
Nationala

Rafael van der Vaart, dialog cu GSP: „România? Mai bine întâlneam Spania sau Germania” » „Tricolorul” care l-a impresionat

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda