FOTBAL  »  NATIONALA  »  EURO 2019

ROMÂNIA U21 - ANGLIA U21 4-2 // VIDEO Vezi AICI rezumatul meciului România U21 - Anglia U21 » Golurile unei seri memorabile

Anglia - România, foto: Raed Krishan +2   FOTO
Anglia - România, foto: Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 iunie 2019 09:19

România U21 a reușit un meci perfect și a câștigat meciul cu Anglia u21, scor 4-2, obținând a doua victorie de la Euro 2019.

Meciul a fost unul dramatic, scoarta partidei fiind decisă de Florinel Coman, care a marcat două goluri și a obținut un penalty.

După 0-0 la pauză, România a evoluat spectaculos în repriza a doua, marcând de patru ori.

• 22:00 - Franța - ROMÂNIA (Cesena)
  • 22:00 - Anglia - Croația (Serravalle, San Marino)

Val de plecări la Universitatea Cluj! Șapte jucători, OUT

Postul TV de sport a devenit de astăzi indisponibil în România! Dispare după 18 ani » Două competiții importante rămân „în aer”

Rafael van der Vaart, dialog cu GSP: „România? Mai bine întâlneam Spania sau Germania” » „Tricolorul” care l-a impresionat