INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA U21 - UCRAINA U21

Articol de - Publicat marti, 27 iunie 2023 22:08 / Actualizat marti, 27 iunie 2023 22:44

O fază absolut uluitoare s-a petrecut în minutul 20 al meciului Spania U21 - Ucraina U21, disputat pe Giulești, în grupa României la EURO 2023.

Spaniolii au marcat un gol perfect valabil prin care au deschis scorul, dar arbitrul Donatas Rumsa l-a anulat eronat. La Campionatul European de tineret, VAR-ul va intra în funcțiune din faza sperturilor, astfel că gafa arbitrului nu a mai putut fi îndreptată.

Greșeală de arbitraj în Spania U21 - Ucraina U21/ foto: Captură TVR 2

Gol anulat greșit Spaniei U21 cu Ucraina U21

Ce s-a întâmplat în minutul 20? Portarul Nescheret a prins mingea, s-a deplasat puțin, apoi a vrut să o paseze unui coleg. Doar că în momentul în care a vrut să arunce balonul, l-a scăpat în spate.

Rodri Riquelme, pe fază, a luat mingea și a trimis-o în poarta goală. Spre stupoarea spaniolilor, arbitrul lituanian Rumsas a anulat golul. Cel mai probabil, „centralul” nu a văzut bine și a considerat că Rodri l-a faultat pe Nescheret în timp ce încerca să arunce mingea.

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”